3. PKO Półmaraton Solidarności (Świdnik-Lublin). Ostatnie dni zapisów!

0

W tym roku, a dokładnie 6.06.2015 startuje 3 już edycja Półmaratonu Solidarności pod patronatem banku PKO.  Zapisy trwają jeszcze tylko kilka dni (do 29 maja), dlatego warto przeczytać co mają nam do zaoferowania Organizatorzy i zapisać się na ten ciekawy bieg!

 

3. PKO Półmaratonu Solidarności – szlakiem historii Lubelszczyzny

Trasa biegu wiedzie poprzez centra dwóch miast Lubelszczyzny – Lublin i Świdnik. Miasta te odegrały decydującą rolę w drodze Polski do wolności.  „Lubelski Lipec`80” – zaskoczył wszystkim uczestników życia społeczno-politycznego tej dotąd bardzo spokojnej części kraju. Strajk rozpoczęty w lipcu 1980, szybko rozprzestrzenił się na cały Region i objął ponad 50 tysięcy osób ze 150 zakładów pracy całej Lubelszczyzny. Uczestnicy biegu napotkają na swojej trasie wiele ważnych historycznie miejsc, które odegrały istotny wpływ na przebieg współczesnej historii Polski oraz są mocno związane z dokonaniami mieszkańców tego Regionu.

Już 6 czerwca uczestnicy półmaratonu w pełni zakosztują walorów trasy. Jak określają to Organizatorzy: “Charakter trasy i jej ukształtowanie to walory które wyróżniają nasz bieg. Położenie geograficzne Lublina leżącego na siedmiu wzgórzach, daje satysfakcję z pokonania długich podbiegów ale także przemierzania okresowych spadków terenu.” Takim walorom nie można odmówić tego, że z pewnością na długo pozostaną w pamięci.

Start i meta zlokalizowane są w 2 różnych miejscach, co widać na załączonym poniżej schemacie. Start biegu odbędzie się pod Portem Lotniczym „Lublin” w Świdniku. Jest to jedna z najnowszych inwestycji w województwie. Biegacze zostaną przewiezieni na start biegu dzięki pociągowi Przewozów Regionalnych (wyjazd ze stacji Lublin, o godz. 8:42). Bedzie to ciekawa okazja do ostatnich, przedstartowych rozmów i ustalania strategii. Meta biegu zlokalizowana jest na stadionie MOSIR w Lublinie.

trasa 3 PKO półmaraton solidarności

 

Wskazówki dla biegaczy

Zapisy na bieg są przeprowadzane drogą elektroniczną tylko do dnia 29 maja 2015. Warto więc się pospieszyć!

Zapisy dostępne od linkiem:    https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1477

Szczegółowy Regulamin biegu: http://www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl/assets/files/3-P%C3%B3%C5%82maraton-Regulamin%202015.pdf

 

Na wszystkich uczestników czeka PASTA PARTY w dniu 5 czerwca 2015 (stadion MOSiR w Lublinie).

Opłata startowa w tym terminie, do dnia 29 maja wynosi 70zł.

Bezpłatny parking dla biegaczy na terenie Międzynarodowych Targów Lubelskich.

 

Dla niezdecydowanych przedstawiamy film promocyjny biegu. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie biegu: www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl

Komentarze Facebook
Poprzedni artykułMotywacyjna, biegowa BOMBA od MEZO!
Następny artykułŚwietny sezon Oli Peisert – 5 razy podium z żelami MuleBar!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator, trenujący od 19 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.