30 amerykańskich żołnierzy pobiegnie w polskim Biegu Niepodległości!

0
Amerykańscy żołnierze pobiegną w Biegu Niepodległości w Żaganiu

Bieg Niepodległości w Żaganiu to impreza wyjątkowa – organizatorzy wkładają mnóstwo serca w organizację i co rusz zaskakują uczestników nowymi informacjami! Najpierw okazało się, że Bieg Niepodległości odbędzie się równolegle także w Afgańskim Bagram, a dziś okazało się, że siły NATO pobiegną także w Żaganiu. A dokładnie będzie to około 30 amerykańskich żołnierzy z 3. Batalionu 69. Pułku Pancernego 1. Brygady Pancernej 3. Dywizji Piechoty, którzy na co dzień stacjonują w Fort Stewart w stanie Georgia!

Gdy amerykańscy żołnierze przyjechali na świętoszowski poligon na ćwiczenia i dowiedzieli się o biegu, od razu zapragnęli pobiec również! To niezwykle piękny gest i wspaniała decyzja zważywszy na fakt, że przecież wystartują w biegu, który celebruje święto narodowe, które nie jest ich! Tutaj jednak narodowość, religia czy przynależność rasowa nie mają nic do rzeczy – oni po prostu chcą pobiec razem z polskimi biegaczami i razem z nimi uczcić ich święto!

Bieg Niepodległości w Żaganiu z roku na rok przyciąga coraz więcej osób i nawet nasza Redakcja jedzie specjalnie ponad 200km aby wziąć w nim udział! W Polsce jest bardzo wiele biegów, które odbywają się 11 listopada, ale żagańska impreza jest wyjątkowa – zapewniamy Was.

Teraz bieg jest już w pełni – międzynarodowy!

Start biegu głównego już 11 listopada o godz. 12:00 – Będzie się działo!

Komentarze Facebook