30 czerwca biegniemy maraton – natura, las i piękne wspomnienia

0

Już 30 czerwca zadebiutuje kolejny maraton w przepięknej, leśnej scenerii. To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników biegania z dala od miejskiego zgiełku. Tylko czysta natura i zdrowe, leśne powietrze. Maraton Leśny Kwidzyn, bo o nim mowa pozwoli na biegowe poznanie mało znanych terenów Warmii. Start oraz meta zlokalizowane będą na terenie malowniczego kompleksu rekreacyjnego – Miłosna.

 

Na uczestników czeka ponad 42km biegania po lasach, które w wielu miejscach imponują dzikością oraz różnorodnością drezwostanu. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale, a na najlepsze zawodniczki oraz zawodników czekać będą oryginalne trofea.

Warto dodać, iż organizatorami imprezy są miejscowi biegacze, którzy w organizację wkładają mnóstwo serca oraz zaangażowania. Nie jest to zatem typowo komercyjna impreza, ale pomimo lokalnego charakteru na liście startowej możemy zobaczyć zawodników i zawodniczki z całej Polski. Limit uczestników to 150 osób.

Przy okazji wizyty w Kwidzynie warto odwiedzić imponujący zamek z XIV wieku

Dla mnie oraz mojej żony Oli, ta impreza ma również wymiar sentymentalny. Gdy się poznaliśmy – Ola mieszkała właśnie w Kwidzynie. To tutaj chodziliśmy na pierwsze randki i pierwsze wspólne treningi. Gdy zatem pojawiła się informacja, że odbędzie się tutaj maraton, po prostu nie mogliśmy sobie odmówić startu i totalnie spontanicznie – zapisaliśmy się. 30 czerwca pojawimy się razem na starcie i z ogromną przyjemnością będziemy przemierzać te przepiękne, leśne tereny. Kameralne imprezy w terenie mają swój niepowtarzalny urok – startując w nich można oderwać myśli od problemów codziennego życia, zatopić się w zieleni i poczuć prawdziwą wolność biegania. I na to wszystko właśnie liczymy w Kwidzynie. Do zobaczenia na starcie!

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here