41 BMW Berlin Marathon. Rekord świata w maratonie 2:02:57 Dennis Kimetto!

0

Tak się zapisuje na kartach sportowej historii!

Dennis Kimetto – jako pierwszy człowiek w historii sportu pokonał magiczną granicę 2:03 w maratonie!

Na mecie osiągnął wynik 2:02:57!!

Międzyczasy na rekord świata i pierwszy w historii wynik poniżej 2:03, przebiegały następująco:

rekord

 

Pierwsza trójka mężczyzn 41. BMW Berlin Marathon:

1. Dennis Kimetto (Kenia) – 2:02:57

2. Emmanuel Mutai (Kenia) – 2:03:13

3. Kuma Abera (Etiopia) – 2:05:56

 

Tak się tworzy historię sportu. Dennis Kimetto znowu przybliżył rekord świata w maratonie do magicznej granicy 2h
Tak się tworzy historię sportu. Dennis Kimetto znowu przybliżył rekord świata w maratonie do magicznej granicy 2h. Czy jeszcze za naszych czasów będziemy świadkami kolejnego przełomowego rekordu? Póki co czekamy na połamanie kolejnej bariery 2:02.

 

Na maratonie w Berlinie do 30 km bieg mężczyzn prowadzili pacemakerzy – ale to od 30 km rozpoczął się prawdziwy wyścig – na prowadzeniu pozostała 3 zawodników: Emmanuel Mutai, Dennis Kimetto i Geoffrey Kamworor. W okolicach 34 km – Kamworor zaczął słabnąć i na prowadzeniu zostało dwóch bardziej doświadczonych zawodników – Mutai i Kimetto i to między nimi toczyła się walka na ostatnich 8 kilometrach!

Oglądając ich bieg w tempie na wspaniały historyczny wynik w maratonie – człowiek uświadamia sobie prawdziwe piękno sportu, łamanie niemożliwych granic, wspaniałą rywalizację i  trzymające do ostatnich sekund biegu emocje!

 

W rywalizacji Pań oczekiwano wyniku poniżej 2:20, niestety czołówka kobiet nie zdołała połamać tej bariery, ale każda w kobiet na podium ustanowiła rekordy życiowe! Przez dużą część dystansu prowadziła Amerykanka – Shelane Flanagan, która ostatecznie zajęła miejsce 3 ustępując dwóm, mocnym Etiopkom.

Pierwsza trójka kobiet 41. BMW Berlin Marathon:

1. Tirfi Tsegaye (Etiopia) – 2:20:18

2. Feyse Tadese (Etiopia) – 2:20:27

3. Shalane Flanagan (USA) – 2:21:14

 

Tirfi Tsegaye była bardzo bliska uzyskania wyniku poniżej 2:20. Ostatecznie
Tirfi Tsegaye była bardzo bliska uzyskania wyniku poniżej 2:20. Ostatecznie zwyciężyła z czasem 2:20:18 co jest jej nowym rekordem życiowym. fot.zehabesha.com

 

Wszystkim, którzy byli częścią tego wspaniałego spektaklu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie widzom i kibicom emocji! Magia rekordowej trasy w Berlinie nadal trwa!

Komentarze Facebook