50 maratonów, 50 szczytów, 50 dni – JEDEN CZŁOWIEK!

0
Malcolm Law - swoją pasję wykorzysta na szczytny cel / fot. www.high50.org.nz

Bardzo ambitny plan ma zamiar wykonać Malcolm Law, 53-latek z Nowej Zelandii. Postawił sobie za cel pokonanie 50 maratonów trailowych i 50 szczytów Nowej Zelandii , a zamierza tego dokonać w jedyne 50 dni!

Malcolm rozpocznie swe wyzwanie z dniem 31 stycznia 2015r., a cała ta próba wytrzymałości jest dyktowana zbiórką pieniędzy na Fundację Zdrowia Psychicznego.

Celem tej Fundacji jest stworzenie społeczeństwa wolnego od dyskryminacji, w którym wszyscy ludzie cieszą się dobrym samopoczuciem i świetnym zdrowiem psychicznym, a Malcolm chce im w tym pomóc na swój sposób.

malcolm2014

 

Łączna suma przewyższeń przez całą wyprawę będzie wynosiła ponad 101000m, co odpowiada 12-krotnej wspinaczce od poziomu morza na szczyt Mont Everest.

Ponieważ będą to maratony o bardzo wysokim stopniu trudności – Malcolm zakłada średni czas pokonania każdego z nich na około 10 godzin.

Malcolm nie jest pierwszym i  jedynym człowiekiem na świecie, który wykorzystuje swą pasję jaką jest bieganie oraz możliwości swego organizmu do tego aby pomóc innym.

Warto jednak takie przypadki nagłaśniać – pokazując, że bieganiem można na prawdę zdziałać wiele!

Więcej informacji o Malcolmie i jego wyzwaniu na stronie : www.high50.org.nz

Komentarze Facebook