Adam Kszczot przesadził? Oto co powiedział na temat piłki nożnej!

0

Po ostatnich słowach Marcina Lewandowskiego na temat polskich kibiców – zawrzało. Ludzie podzielili się na tych, którzy go popierali oraz na tych, którzy w jego słowa upatrywali zwykłej zazdrości. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć – Marcin miał wtedy sporo racji, a jego wypowiedź – pomimo, iż kontrowersyjna, była dość wyważona. (tutaj znajduje się wypowiedź Marcina)

W nieco innym tonie wypowiedział się po Mistrzostwach Europy w Amsterdamie – Adam Kszczot (który zdobył tam złoto na 800m). Oto co powiedział w jednym z wywiadów gdy zapytano go co sądzi na temat wypowiedzi Lewandowskiego:

“Popieram Marcina. Zwrócił uwagę na problem, który trwa od wielu lat. Przeciętny kibic nie docenia sukcesów w innych dyscyplinach. W dużej mierze odpowiadają też za to media. Zajęcie czwartego czy ósmego miejsca w finale jest u nas opisywane jako porażka. Nie pojmuję tego. Sukcesy wielu znamienitych sportowców są spychane na boczny tor. Tymczasem za sam awans na mistrzostwa Europy, piłkarzy wychwala się pod niebiosa i mówi o tym w kategoriach niebotycznego osiągnięcia. Nic dziwnego, że wielu zdolnych zawodników, uprawiających inne dyscypliny, czuje się urażona i niedoceniona. Staram się to jednak jakoś rozumieć. Piłka nożna jest banalnym sportem. Zapamiętanie kilku prostych zasad nie stanowi dla nikogo najmniejszego problemu. Inaczej jest w innych sportach zarówno indywidualnych jak i drużynowych, które stoją na wyższym poziomie, gdzie tych reguł jest więcej i trudniej je ogarnąć.”

Szanujemy Adama za jego osiągnięcia i uważamy, że jest jednym z najwybitniejszych polskich sportowców, ale czy tym razem nie przesadził? Naszym zdaniem w tej wypowiedzi poszedł już za daleko, ale ostateczną ocenę pozostawiamy Wam.

Komentarze Facebook