Aneta Konieczek z najlepszym wynikiem na świecie!

0

Aneta Konieczek to niespełna 19 letnia zawodniczka z klubu WMLKS Nadodrze Powodowo (woj. wielkopolskie). Jej trenerami są Artur Walczak oraz Mirosław Polak. To zawodniczka młoda, ale bardzo uzdolniona. Na swoim koncie ma już kilka wartościowych wyników oraz tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Polski Juniorów w Biegach Przełajowych (Żagań 2016). Jest również swieżo upieczoną rekordzistką Polski U20 na 3000m z przeszkodami (10:06.64).

W ubiegły weekend Aneta pokazała znakomitą formę odnosząc zwycięstwo na nietypowym dystansie 2000m z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Suwałkach. Wynik jaki uzyskała 6:35.65 okazał się najlepszym na tegorocznych listach światowych juniorek. Drugą na mecię zawodniczke – Darię Maik wyprzedziła o ponad 20 sekund!

Jest młoda, ładna i szybka. Pewnie dlatego już teraz noszą ją na rękach;)
Jest młoda, ładna i szybka. Pewnie dlatego już teraz noszą ją na rękach;)

Mamy nadzieję, że pierwsze miejsce na listach światowych to tylko preludium do kolejnych, wielkich sukcesów Anety. To młoda krew polskiej lekkoatletyki i oby tylko ambicja oraz talent przezwyciężyły przeciwności losu, z którymi zapewne prędzej czy później się zetknie za sprawą… PZLA. Nie wnikajmy jednak w temat – cieszmy się z sukcesu tej młodej zawodniczki!

Komentarze Facebook