Babski zlot na Dzień Kobiet – relacja z wydarzenia

0

8 marca we Wrocławiu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Babski Zlot na Dzień Kobiet, inicjatywa niezwykła i bardzo, ale to bardzo potrzebna! 80 pań, znakomici prelegenci i 100% pozytywnej energii – tak w skrócie można by opisać ten event. Wydarzenie było powiązane z konferencją prasową dotyczącą startujące w tym roku cyklu biegów Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si, który już 15 marca odbędzie się po raz pierwszy we Wrocławiu, a we wszystkich 8 biegach w tym roku wystartuje ponad 10 000 kobiet!

Inicjatorką spotkania była Marzena Mickalec, znana jako Kobieta w Biegu – organizatorka Biegów Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si oraz propagatorka profilaktyki przeciw nowotworom piersi u kobiet.

Wśród ekspertów, którzy doradzali Paniom w kwestiach zdrowotnych był dr med. Paweł Pyka, chirurg – onkolog i szef oddziału chirurgii onkologicznej w szpitalu im. Dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Kwestie merytoryczną wsparła także doktor Magdalena Radomska – ginekolog z Dolnośląskiego Centrum Ginekologii.

Eksperci dostarczyli wartościowej wiedzy, ale przy okazji takich wydarzeń nie może zabraknąć historii, które napisało samo życie. I tak też było na zlocie – Karolina Skolimowska, która  w wieku 35 lat zdecydowała się na profilaktyczne usunięcie piersi oraz Kasia Boodie –  jedna z bardziej charakterystycznych Boskich Matek z kampanii fundacji Rak and Roll opowiedziały o swoich przeżyciach zgromadzonym paniom.

Niezwykle ważnym punktem eventu i ważnym aspektem dla biegających kobiet była możliwość dokładnego sprawdzenia rozmiaru swojego biustu i dopasowania idealnie dobranego biustonosza. Brafitterki z ANITA Since 1886 – uświadamiały zgromadzone kobiety, że dokładne pomiary biustu to istotna kwestia zarówno w kontekście estetyki jak i zdrowia. Ich obecność niewątpliwie wzmocniła wartość całego spotkania.

Idea jaka przyświecała eventowi jest bardzo ważna, ponieważ zwraca szczególną uwagę na problem raka piersi czy szyjki macicy. Im więcej mówi się na temat profilaktyki, tym lepiej dlatego czekamy na kolejne takie zloty. Gdy tylko pojawi się data następnego – poinformujemy Was o tym, aby wszystkie biegające (choć nie tylko) Panie mogły jak najdłużej cieszyć się znakomitym zdrowiem. 

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here