Baikal Ice Marathon przerwany! Zamieć, mróz – 35 stopni, Polacy z odmrożeniami

0

Dzisiaj rozpoczął się jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie – Baikal Ice Marathon. Startowali w nim również Polacy, którzy chcieli się zmierzyć z kilometrami i mrozem. Niestety warunki jakie rozpętały się w trakcie biegu, czyli silny wiatr i temperatura odczuwalna dochodząca do -35 stopni spowodowały, że organizatorzy zdecydowali się przerwać bieg. Jak udało nam się ustalić, niektórym zawodnikom w tym również Polakom udało się ukończyć dystans półmaratonu. Maratończykom z kolei kazano przerwać bieg zaledwie kilka kilometrów przed metą. Wśród nich była Sylwia Sikora, która biegła w czołówce w klasyfikacji kobiet. Jak widać na zdjęciu poniżej – bieg kosztował ją odmrożenia. Dotarły do nas informacje, ze sporo innych zawodników również ma odmrożenia.

Około godz. 19:00 organizatorzy mają podać oficjalny komunikat w jaki sposób i czy w ogóle zostanie przeprowadzona klasyfikacja końcowa.

Baikal Ice Marathon to bieg niezwykle wymagający, ale lubiany przez Polaków. W 2017 roku triumfował tutaj Bartosz Mazerski, który pobił także rekord trasy (2:53).

 

Komentarze Facebook