Bezczelna i prostacka wypowiedź organizatora odnośnie biegających kobiet

0

Problem niesprawiedliwego traktowania kobiet w bieganiu poruszaliśmy już wielokrotnie. To co zawsze najbardziej w nas raziło w tym temacie, to niższe nagrody dla kobiet niż dla mężczyzn. Chociaż każdy zdrowo myślący i normalny człowiek rozumie, że czasy w których kobieta miała mniej praw od mężczyzn już dawno minęły, to jednak przy okazji poruszania tego typu spraw wciąż nie brakuje kretyńskich uzasadnień, że biegaczki muszą dostawać mniejsze nagrody, bo stanowią na zawodach mniejszość. 

Biegaczka w starciu z organizatorem pozbawionym skrupułów

Dziś nie będziemy po raz kolejny roztrząsać tego tematu, przedstawimy za to kilka słów, które napisała do nas jedna z naszych rozgoryczonych czytelniczek, która na jednym z biegów zapytała organizatora wprost dlaczego biegaczki są u nich nagradzane niższymi kwotami finansowymi. Oto co usłyszała z jego ust (wypowiedź zarejestrowana na nagraniu dyktafonem, na prośbę czytelniczki nie publikujemy jej danych ani informacji o tym jaki był to bieg).

Skandaliczna wypowiedź organizatora

,,Powinna się Pani cieszyć, że kobiety mają w ogóle prawo startu w biegach. To nie wie Pani, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu miałyście zakaz? Teraz są ciuchy biegowe dla kobiet, poradniki, książki, kosmetyki wszystko i ciągle Wam mało! Dlaczego mamy odbierać szansę mężczyznom, których jest więcej i którzy praktycznie na każdym biegu prezentują lepszy poziom od Was? Zawodnik trenuje ciężko, stara się by zrobić dychę w 33 minuty, a tu przyjedzie lalunia jedna z drugą i za wynik powyżej 40min chciałyby puchary i kasę chociaż trenowały mniej. Za moich czasów biegali prawie tylko faceci i powiem Pani, że wtedy to miało znacznie więcej wspólnego ze sportem”

Te słowa oceńcie sami

Ta wypowiedź to prawdziwy cios w kobiece bieganie i dowód na ogromne zacofanie i zaściankowość jakie jeszcze na biegach bywa. Trudne skomentować zachowanie tego organizatora, który zdaje się najlepiej wiedzieć kto jak ciężko pracował na swój wynik, a już określenie, że dawniejsze bieganie bez kobiet było bardziej sportowe to już zwykły prostacki szowinizm. Ocenę tej haniebnej wypowiedzi pozostawiamy Wam, a my obiecujemy zająć się tą sprawą i doprowadzić przynajmniej do przeprosin ze strony organizatora.

Czy Twoim zdaniem biegaczki powinny otrzymywać takie same nagrody finansowe jak biegacze?

  • Tak (76%, 42 Votes)
  • Nie (16%, 9 Votes)
  • Nie wiem (7%, 4 Votes)

Total Voters: 55

Loading ... Loading ...
Komentarze Facebook