Bieg Kobiet w Poznaniu już za miesiąc!

0
Bieg Kobiet

1 października poznańską Cytadelę opanują kobiety. To właśnie tam odbędzie się Bieg Kobiet! Pasjonatki biegania będą miały do pokonania trasę 5km lub 15km po malowniczych alejkach parkowych. To doskonała okazja do tego aby rozpocząć jesień na sportowo. Poznań jest jednym z sześciu miast, w których organizowane są tego typu biegi, a sezon różowych biegów dla kobiet kończyć będzie Warszawa 22 października. 

Bieg Kobiet – wspaniała idea

Ideą biegu jest nie tylko promocja aktywności, ale też zwiększanie świadomości zdrowotnej i profilaktyki antynowotworowej. Kilka imprez w Polsce, które jednoczą panie w biegu kobiet pod hasłem: Zawsze Pier(w)si, to wyjątkowe, różowe wydarzenia nie tylko skupiające uwagę na samym bieganiu, ale i na zdrowiu kobiet. Jak podkreśla inicjatorka wydarzeń, Marzena Michalec z fundacji „W biegu”, cały projekt: www.kobietawbiegu.pl zachęca do dbania o siebie, stawia na profilaktykę antynowotworową, ale także jest motywacją do tego aby aktywnie spędzać czas.

Inicjatywa zrodziła się z osobistego doświadczenia „Kobiety w biegu”, która dwa lata temu wykryła u siebie guza w piersi. To uświadomiło jej, jak wówczas niewiele wiedziała
o profilaktyce. Zagłębiając się w tą tematykę, poznała na swoje drodze kobiety, które wygrały z rakiem piersi i postawiła na uświadamianie poprzez bieganie!

W strefie startu/mety będzie mammobus i cytobus gdzie będzie można wykonać badania.

Każda uczestniczka otrzyma na mecie medal. W pakiecie znajdzie się: koszulka techniczna, kosmetyk, poczęstunek, chip do pomiaru czasu wraz z instrukcją, bezwrotny numer startowy i woda mineralna.

Jedyny taki bieg w Polsce!

Warto dodać, iż Bieg Kobiet w Poznaniu to jedyny w Polsce bieg dla kobiet, w którym zawodniczki mogą zmierzyć się na dystansie 15km. Dla wielu pań może to być doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z dłuższymi dystansami. Przed rozpoczęciem zawodów prowadzona będzie niezwykle energetyczna rozgrzewka, która przygotuje zawodniczki do walki o jak najlepsze wyniki.

Tysiące litrów wody od Aquanet

Nawodnienie dla wszystkich uczestniczek zapewni Aquanet, który dostarczy wysokiej jakości wodę o odpowiedniej, zbilansowanej mineralizacji. W strefie mety znajdziecie specjalną cysternę dzięki, której orzeźwiającej wody wystarczy dla wszystkich. Aquanet coraz częściej gości na różnych eventach sportowych co doskonale pokazuje, iż dba on nie tylko o dobrą jakość wody w naszych domach, ale także wspiera promocję aktywności i zdrowego stylu życia – nie inaczej będzie na imprezie: Bieg Kobiet!

Nagrody, o które warto powalczyć

Bieg Kobiet to również fantastyczne nagrody! Dla najszybszych pań przewidziane są atrakcyjne nagrody zarówno w klasyfikacji generalnej jak i w kategoriach wiekowych. Zapraszamy serdecznie zarówno początkujące jak i doświadczone biegaczki – będzie mnóstwo pozytywnej energii, którą z roku na rok zaraża się coraz więcej kobiet przekonanych, że bieganie to wspaniała pasja, zdrowie i sposób na życie.

ZAPISY NA BIEGKLIKNIJ TUTAJ

A jeśli chciały byście przygotować się do tego biegu pod okiem profesjonalnej trenerki, to zapraszamy w każdą środę o godz. 19:00 na poznańską Cytadelę (schody przy dzwonie). Czekać tam będzie na Was Ola Peisert – utytułowana biegaczka, która pomoże Wam w przygotowaniach, udzieli cennych wskazówek i co najważniejsze zmotywuje. Zajęcia są bezpłatne, a uczestniczyć można bez względu na poziom. Poniżej możecie zobaczyć jak energetyczna grupka uzbierała się na pierwszym treningu z Olą, który odbył się 30 sierpnia: 

 

Komentarze Facebook