Biegacze zatrzymani przez policję we Wrześni

0

Niecodzienni zdarza się by policja zatrzymywała biegaczy w trakcie treningu. Taka sytuacja nastąpiła wczoraj we Wrześni w województwie wielkopolskim. Grupa biegaczy z klubu Night Runners Września wybrała się na swój coczwartkowy wieczorny trening. Niemałe było ich zdziwienie gdy nagle zobaczyli funkcjonariuszy, którzy kazali im się zatrzymać.

Okazało się, że chodzi o akcję bezpiecznie na drodze w ramach której policjanci rozdawali biegaczom odblaski. To akcja, którą wrzesińscy policjanci zorganizowali w kilku punktach miasta – m.in. na ul. Armii Poznań i stadionie przy Kaliskiej.

Co ciekawe niektórzy biegacze byli przekonani, że dostaną mandat – jedna z uczestniczek tak relacjonuje wczorajszą akcję: “Gdy zobaczyłam zbliżającego się policjanta – pierwsze co pomyślałam, że to jakaś łapanka na biegaczy, którzy biegają po ulicach i przebiegają na czerwonym, a że czasem mi się to zdarza, to byłam pełna obaw. Na szczęście okazało się, że to tylko bezpieczna akcja, a panowie policjanci okazali się bardzo mili”.

Jak widać nie taki policjant zły jak go malują, a my oczywiście popieramy takie akcje i powinno być ich jak najwięcej. Niestety wielu biegaczy wciąż biega bez odblasków, mimo, iż osobom nie stosującym się do nowych przepisów grozi mandat od 20 do 500 złotych (nowelizacja ustawy weszła w sierpniu 2014 roku).

Więcej na temat bezpiecznego biegania możecie przeczytać w naszych artykułach: 

Biegaczu – bądź bezpieczny na drodze

Biegacz na zakręcie w lewo – sytuacja ekstremalnie niebezpieczna 

 

(Zdjęcia pochodzą z portalu NowaWrzesnia.pl i są umieszczone za zgodą redaktora naczelnego)

fot. Kuba Makowski

 

września 1 września3

 

Komentarze Facebook