Najlepsze napoje dla biegaczy

0
jakie najlepsze napoje dla biegaczy

Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia jest dla biegacza niezwykle ważne. W tej kwestii króluje oczywiście woda mineralna i napoje izotoniczne, które mają utrzymać odpowiednią hydratację organizmu. Wszelkie inne napoje są zazwyczaj traktowane marginalnie – soki pijemy, bo są smaczne, kefir, bo dobrze gasi pragnienie w upał, a herbatę na rozgrzanie. Tymczasem warto zwrócić uwagę również na pozytywne i bardzo zdrowotne aspekty niektórych napojów, które biegacz powinien pić, by biegać lepiej i zdrowiej żyć. Oczywiście są one polecane dla wszystkich osób, także niebiegających, jednak biegacze powinni po nie sięgać, by zdrowym elementem ich codziennego życia nie był tylko sport, ale również odpowiednia dieta i zdrowie płynące właśnie z tych wielu niezwykłych napojów. Niektórych z nich jeszcze do niedawna nie można było w Polsce dostać. Obecnie w każdym większym mieście można je kupić, chociażby w sklepach ze zdrową żywnością. Oto najlepsze naszym zdaniem napoje dla biegaczy!Woda – to podstawa!

woda

 

To wie każdy – jak ważna jest ona dla zachowania zdrowia. Według ekspertów nadaje się do zaspokojenia różnych wymagań nawodnienia dla ludzi w każdym wieku i o różnym poziomie aktywności, w różnych klimatach i odmiennych stanach zdrowia.

Dodatkowo woda jest: ważna dla naszego trawienia i wydalania z organizmu odpadów, niezbędna w procesie pocenia – można śmiało powiedzieć, że jest praktycznie podstawowym składnikiem naszego organizmu.

Jeśli ktoś nie przepada za piciem samej wody – wystarczy plasterek cytryny, limonki lub plasterek świeżego ogórka bądź też listki mięty – potrafi to uczynić picie wody przyjemnym.

Oczywiście nie należy zapominać o tym, że woda wodzie nie równa, zatem warto wybrać tą zawierającą sporo minerałów czyniąc z niej jeszcze bardziej użyteczny dla nas biegaczy płyn.

Komentarze Facebook