Bieganie z wózkiem | Test modelu X-lander X-RUN

0

Bieganie z wózkiem – może niektórzy z Was nie są tego jeszcze świadomi, ale możecie być pewni – temat dotyczy prawie wszystkich biegaczy… aktualnych rodziców, przyszłych rodziców [szczerze Wam tego życzę] dziadków i przyszłych dziadków!

Bez względu na to w której kategorii biegowej obecnie startujesz, przyjdzie taka chwila w Twoim biegowym życiu, kiedy zaczniesz odpuszczać treningi… nie z powodu kontuzji czy braku motywacji… z powodu mega  pozytywnej zmiany, którą przynosi ze sobą mały człowiek w rodzinie! Staniesz wtedy przed wyborem albo fajne wybieganko, albo spędzenie czasu, który Ci w dobie pozostał, na wspólne przebywanie z ukochanym dzieckiem.

Na szczęście jest alternatywa – bieganie z wózkiem!

Wózek do biegania z dzieckiem, to rozwiązanie w stylu 2w1… aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z dzieciakiem + trening biegowy, który pozwoli Ci utrzymać aktualny poziom wytrenowania.

Jako szczęśliwy Tatuś i biegacz z zamiłowania, podjąłem pewnego pięknego dnia decyzję o zakupie takiego sprzętu. Oczywiście zacząłem od zgromadzenia wiedzy nt “biegania z wózkiem”.  Następnie określiłem podstawowe kryteria, jakie wg mojej opinii powinien taki wózek spełniać. Oto one:

  • optymalny stosunek cena /jakość wykonania,
  • stabilność w ruchu/bezpieczeństwo,
  • gabaryt/mobilność
  • no i taki wózek musiał być ładny

Dość szybko zorientowałem się w ofercie firm producenckich… okazało się, że tak naprawdę tylko 2 wózki spełniają moje oczekiwania. Ostatecznie zdecydowałem się na model X-RUN polskiego producenta wózków X-lander, firmy Deltim.

X-lander | X-RUN
X-lander | X-RUN

X-RUN | Konstrukcja wózka…


Producenta znam już od pewnego czasu, ponieważ od przeszło roku posiadam “codzienną” wersje X-Move, dlatego wiedziałem, że konstrukcja nośna wózka będzie odpowiednio mocna i trwała. Nie zawiodłem się i tym razem. Solidne przekroje aluminiowych rurek oraz sposób ich łączenia tworzą bardzo sztywną bazę konstrukcyjną. System składania wózka jest precyzyjny i intuicyjny. Natomiast za stabilność wózka przy większych prędkościach odpowiada długi rozstaw osi i tylne koła zamontowane w “negatywie” [zwolennicy tylnonapędowych, mocnych samochodów wiedzą o czym piszę].

Za stabilność wózka przy większych prędkościach odpowiada długi rozstaw osi i tylne koła zamontowane w „negatywie”...
Za stabilność wózka przy większych prędkościach odpowiada długi rozstaw osi i tylne koła zamontowane w „negatywie”…

X-RUN | Siedzisko…


To bardzo ważny element całości. Aby dzieciak mógł komfortowo i bezpiecznie towarzyszyć nam w treningu musi mieć optymalną powierzchnię podparcia i oparcia. X-RUN zaoferował nam wyjątkowo szerokie, optymalnie głębokie i zamontowane pod idealnym kątem siedzisko. Oczywiście fotel daje nam pełen zakres regulacji oparcia plecków dziecka i nóżek. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz pałąk gwarantują nam stabilne umocowanie dzieciaka. Nawet jeśli dziecko uśnie można śmiało kontynuować trening.

X-RUN oferuje nam wyjątkowo szerokie, optymalnie głębokie i zamontowane pod idealnym kątem siedzisko...
X-RUN oferuje nam wyjątkowo szerokie, optymalnie głębokie i zamontowane pod idealnym kątem siedzisko…

X-RUN | Wygląd…

Jak wygląda? Sami oceńcie!
To nowoczesna konstrukcja dostępna w 5 kolorach. Marka X-lander gwarantuje pełną kompatybilność z akcesoriami. Bez wahania zdecydowałem się na oryginalny śpiworek [plecki + nóżki], który nawet w temperaturach poniżej +5 stopni pozwala zafundować dzieciakowi miłe, biegowe doświadczenia. Przed nieprzyjemnym wiatrem skutecznie ochroni potężna “buda” oraz w skrajnych przypadkach moskitiera, która jest sprytnie schowana w konstrukcji wózka.

X-RUN to nowoczesna konstrukcja dostępna w 5 kolorach.
X-RUN to nowoczesna konstrukcja dostępna w 5 kolorach.

X-RUN | Mobilność…

Nie preferuję biegania z wózkiem po chodnikach i ulicach. Na treningi z córeczką wybieram się do pięknego lasu gdzie na szutrowych nawierzchniach można poszaleć. Dlatego sposób składania i przewożenia X-RUN’a był dla mnie równie ważny jak jego… cena. Wózek po złożeniu [bez ściągania kół] bez problemu mieści się do bagażnika średniej klasy hatchback’a [Astra J] a jego załadunek po kilku próbach trwa nie dłużej niż minutkę.tabela X-RUN

X-RUN | Przystępna cena…


1299 zł to kwota zakupu nowego wózka. W porównaniu z konkurencją to zdecydowanie mała kwota. Wózek posiada rozwiązania [koła w negatywie, hamulec ręczny, koła szprychowe, konstrukcja główna] znacznie droższych, zachodnich marek a oferuje nie gorszą jakość wykonania i trwałość… a co również jest ważne producent płaci podatki w Polsce!

Radość i szaleństwo w biegu!
Radość i szaleństwo w biegu!

X-RUN | Podsumowanie…


Zdecydowanie warto zainwestować w wózek X-RUN! Odpłaci bardzo szybko… już na pierwszych wspólnym treningu… radością dziecka i satysfakcją nawiniętych biegowych kilometrów!
X-RUN to wózek dla aktywnych rodziców, którzy pragną przekazać dziecku swój sportowy styl życia! Bieganie z wózkiem to sama przyjemność!

Komentarze Facebook