Biegi wirtualne. Co to takiego? Dlaczego warto biegać z nami?

0

Biegi wirtualne – wirtualne zawody.

Biegi wirtualne stają się w Polsce coraz popularniejsze. To nie tylko doskonała okazja do tego by sprawdzić swoją aktualną formę, ale też świetnie się bawić, poznać nowe osoby i zdobyć medal bez konieczności tracenia pieniędzy oraz czasu na dojazd na zawody. Nasz portal jest organizatorem największego w Polsce cyklu biegów wirtualnych – jednak o bardzo nietypowej formule. O co chodzi? Wyjaśnimy już za chwilę. Najpierw zajmijmy się przez chwilą samą ideą wirtualnego biegania. Skąd tak duża popularność tego typu biegów w Polsce i na świecie?

Wirtualne biegi – bez podziałów, bez stresu i bez pośpiechu

Ludzie pokochali wirtualne bieganie z różnych powodów. Pierwszym i chyba najważniejszym z nich jest fakt, że biegnąc wirtualnie nie musisz nic. Biegniesz z wieloma innymi osobami, ale nie czujesz presji, nie musisz się obawiać, że ktoś będzie z Ciebie szydził czy, że nie zmieścisz się w limicie – biegi wirtualne nie mają na ogół żadnych limitów. Dla wielu osób takie biegi to również doskonały wstęp do biegów realnych, sposób na przełamanie wstydu i postawienie pierwszego kroku w zupełnie nowym kierunku. Wielu biegaczy i biegaczek dzięki biegom wirtualnym rozpoczęło nowe, lepsze, a przede wszystkim zdrowsze życie. Oczywiście wielu osobom taka forma biegania nie do końca się podoba z uwagi na brak bezpośredniej rywalizacji czy specyficznego klimatu towarzyszącego realnym imprezom, ale nie zmienia to faktu, że wirtualne biegi są naprawdę ciekawą alternatywą.

Zawsze chętnie w żółwim tempie – biegi wirtualne Biegologia.pl

Biegi wirtualne organizowane przez nasz portal, jak już wcześniej wspomnieliśmy, przeważnie mają bardzo nietypową formułę. Każdy uczestnik realizuje swój bieg w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie w wyznaczonym przez nas przedziale czasowym. Pod tym względem wygląda to standardowo jak w przypadku innych biegów. Co zatem wyróżnia nasze biegi wirtualne? Otóż prawie za każdym razem wyznaczamy specjalne limity tempa aby biec jak najwolniej. Stąd też nazwa żółwiowe biegi wirtualne. Np. w naszym pierwszym 10km biegu No To Żółwik Run 2019 nie wolno było przekraczać tempa 6:00/km. Efekt był taki, że ponad 2000 osób pokonało dychę w czasie powyżej godziny. W taki właśnie sposób promujemy powolne bieganie, dla zdrowia, bez spięcia na wynik i bieganie, w którym każdy uczestnik czuje się dobrze. Można śmiało stwierdzić, że od tego momentu rozpoczął się w Polsce boom na biegi wirtualne. Inni organizatorzy z lepszym lub gorszym skutkiem zaczęli nas naśladować do czego oczywiście nie mamy pretensji, bo takie są prawa rynku.

I to jest właśnie nasze hasło: Zawsze chętnie w żółwim tempie!

Dlaczego nasze biegi nie są charytatywne? Jak promujemy bieganie?

Niektórzy z Was powiedzą pewnie – ok, wszystko fajnie, ale skoro już robimy te biegi to dlaczego nie są one połączone z jakimś celem charytatywnym. Spieszymy zatem z wyjaśnieniem. Od pierwszego biegu, który zorganizowaliśmy naszą misją przewodnią było rozruszanie jak największej liczby osób, w tym również takich, które jeszcze nigdy nie biegały. Staramy się więc poprzez różne formy reklamy oraz bardzo atrakcyjne i porządne medale zachęcać tysiące ludzi do wyjścia z domu i pokonania choćby kilku kilometrów. I to się z powodzeniem udaje, ponieważ startują u nas zarówno dzieci jak i dorośli, ale też sporo seniorów, dla których nasze zawody są często pierwszym w życiu spotkaniem ze sportem. Startują ci, którzy mają niezłą kondycję jak również ci, którzy dopiero zaczynają, a nawet borykają się z problemami zdrowotnymi, ale chcą się zmotywować do ruchu.

Oczywiście na upartego moglibyśmy założyć fundację i po każdym biegu oddawać jakąś część na określone cele, ale wolimy skupić się na maksymalnym propagowaniu ruchu. Z własnego doświadczenia wiemy też, że niektórzy zakładają fundacje tylko po to aby biegacze ich się nie czepiali, że zarabiają pieniądze, bo wiadomo jak to w Polsce – zarabiasz na czymś nietypowym, zaraz Ci zajrzą w kieszeń. A tak po prostu oddadzą część na jakiś cel, a reszta pozostaje do dyspozycji fundacji i wszystko gra. Jest zarobek, ale taki powiedzmy – przykryty akcją charytatywną. Sami często czytamy – “u tego organizatora nie biegam, bo on zarabia, a tamten nie zarabia, bo oddaje pieniądze na cel charytatywny czyli jest uczciwy”. Czyli de facto nie chodzi o pomoc, tylko o to aby organizator broń Boże nie zarobił ani grosza lub zarobił jak najmniej. Bo uczciwa praca to piekarz, stolarz czy hydraulik, a organizator biegu powinien pracować za darmo – tak dla zasady. Nasz dobry znajomy sam był ostatnio świadkiem stwierdzenia – “zrobię ten bieg, ale oddam z wpisowego kilka zeta na jakąś pomoc żeby ludzie się nie przypieprzali”. Niezbyt miło się tego słuchało. No cóż, Polska…

Tak czy siak sami prywatnie sporo pomagamy i namawiamy też do tego innych. Jeśli ktoś chce, to po prostu pomaga i wcale nie musi robić tego na pokaz. Kiedy po jednym z naszych biegów zostało nam sporo medali, wówczas wysłaliśmy je do jednej z kenijskich szkół gdzie dzieciaki pobiegły w ramach naszego wirtualnego biegu i dzięki temu otrzymały swoje pierwsze w życiu medale. Ich radość była nieoceniona i choć nie trąbiliśmy o tym na prawo i lewo, to takich kroków promujących bieganie planujemy poczynić jeszcze wiele.

Kenijskie dzieci pobiegły w biegu wirtualnym

 

Biegi wirtualne – kalendarz

Znajdź bieg wirtualny idealny dla siebie i biegnij z uśmiechem na ustach!

Wiesz już z czym to się je. Wiesz jakie są zalety biegania wirtualnego więc jeśli chciałbyś spróbować takiej formy ruchu, to zapraszamy Cię serdecznie do startu w naszych imprezach, których jest naprawdę sporo. Do wyboru, do koloru.

BIEGI WIRTUALNE – NASZE AKTUALNE BIEGI 

Poniżej kilka przykładowych medali, które można było już zdobyć w naszych biegach.

Biegi wirtualne

Żółwiowa Triada Biegowa

Biegi wirtualne 2020

Medal bieg wirtualny

A poniżej wyjątkowe trofeum Złotego Żółwia. Szansę na zdobycie go ma każdy kto ukończy wyznaczone przez nas biegi w 2020 roku. Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas na biegi@biegologia.pl 

Złote Żółwie 2020

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here