POD GÓRĘ KSIĄŻKA

bieg powolność

BIEG POWOLNOŚĆ 

Termin: 7 listopada – 15 listopada

Wolność kojarzy nam się ze swobodą, historią i walką o niepodległość, ale… wolność to także wspólna cecha wszystkich powolnych biegaczy! 11 listopada połączmy pamięć o przeszłości z naszym żółwim bieganiem w pierwszej edycji Biegu Powolność! Co będziemy robić? Będziemy biegać 11 listopada, do wyboru 11 km lub 5km!
Im wolniej tym lepiej!
W końcu to Bieg Powolność! :)

Po zrealizowanym biegu my odwdzięczymy się Tobie fantastycznym, patriotycznym i bardzo oryginalnym medalem, który wyślemy Ci pocztą lub do paczkomatu.

Bieg główny jest 11 listopada, ale można go realizować w terminie 7-15 listopada, w dowolny dzień.

Decydując się na start Uczestnik zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zawodach.

GRZYBATLON – 4 dystanse

Termin: 12 września – 18 października

Jedyny w swoim rodzaju bieg wirtualny dla tych, którzy uwielbiają biegać, ale także kochają grzybobranie.
Między 12 września a 18 października zrealizuj jeden lub kilka dystansów i zdobądź mega grzybowe medale: Prawdziwka (za maraton), Kozaka (za półmaraton), Maślaka (za 10km) lub Kurkę (za 5km).
Dla każdego coś miłego i grzybowego od 5km do maratonu. Tylko Ty decydujesz jaki dystans wybierzesz i ile biegów zaliczysz.
Oczywiście zaliczając więcej niż jeden bieg będzie fajna zniżka więc warto pomyśleć nad kilkoma dystansami.
Pierwszy medal kosztuje 39 zł, a każdy kolejny 29 zł. 
Fajnie gdybyś połączył bieg z grzybobraniem i wysłał nam biegową fotkę z grzybem, którego znalazłeś.

Jak zaliczyć bieg? 

Zasady są proste: Zapisujesz się na bieg (np. dystans 5 km), realizujesz go w dowolnym miejscu na świecie (możesz biec, ale nie musisz, wystarczy trucht, spacer, nordic walking), wysyłasz do nas swój wynik w formie screena z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. 

My weryfikujemy wyniki i wszystkim, którzy ukończą bieg – wysyłamy piękne, metalowe medale pocztą tradycyjną lub do paczkomatu. 

prusice bieg kundelka

WIRTUALNY BIEG KUNDELKA

Termin: 20 lipca – 2 sierpnia 2020 

Połączenie motywacji i aktywności z pomocą bezdomnym psiakom? Czemu nie! 

Ten bieg to pomoc bezdomniakom ze Prusickiego Serca dla zwierząt, a na medalu jeden w mieszkańców schroniska: Pimpek, uroczy psiak który przebywa w schronisku już 1,5 roku. Dzięki tej akcji będzie miał swoje 5 minut i może ktoś go zaadoptuje :)   

Dobrzy ludzie z przytuliska w Prusicach oddali bezdomniakom swoje serce. Chcą pomóc jeszcze większej ilości zwierząt, ale niestety teren schroniska na to aktualnie nie pozwala. Dlatego zbierają fundusze na ogrodzenie powiększonego terenu, tak by móc nieść pomoc większej ilości skrzywdzonych zwierząt. Pomóżmy im to zrealizować!

Jak zaliczyć bieg? 

Zasady są proste: Zapisujesz się na bieg (dystans 5 km), realizujesz go w dowolnym miejscu na świecie (możesz biec, ale nie musisz, wystarczy trucht, spacer, nordic walking), wysyłasz do nas swój wynik w formie screena z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. 

My weryfikujemy wyniki i wszystkim, którzy ukończą bieg – wysyłamy piękne, metalowe medale pocztą tradycyjną lub do paczkomatu.  

Cel charytatywny 

Aż 10 zł z każdej opłaty startowej przeznaczamy na wsparcie budowy ogrodzenia, które powiększy teren przytuliska w Prusicach, dzięki czemu jeszcze więcej piesków będzie mogło otrzymać pomoc! 

13.07 – 26.07 

WIRTUALNY BIEG JANUSZA – medal-otwieracz

TRWAJĄ ZAPISY

Co to kurła za bieg?
No Bieg Janusza – wirtualny kurła żebyś nie musiał piniędzy tracić na gaz do Pasata żeby na zawody dojechać.

Jak to pobiec?
Normalnie kurła. Wychodzisz z chałupy sam lub z Grażyną, możesz nawet zabrać Piotera i biegacie. Najlepiej w klapkach i białych skarpetach! Można biec, ale można też chodzić, maszerować z kijami, a jak se chcesz to i możesz podjechać rowerem, samochodem czy hulajnogą elektryczną. W tym biegu jesteś prawdziwym Januszem więc powinieneś oszukiwać i kombinować – zresztą zaraz się dowiesz jak.

Ile kilometrów i dlaczego tak dużo?
10km, ale komu by się chciało stosować jakieś durne regulaminy? Jesteś prawdziwym Januszem więc pobiegnij mniej i skróć albo… na przekór – nabiegaj więcej – ważne żebyś oszukał tą mendę organizatora. Pamiętaj – nie może być równej dychy, bo to nie po Januszowemu i nie o uczciwość chodzi w tym biegu.

Jaki jest medal?
Jaki? Kuuuurła, pryma sort! Nówka sztuka, metalowa, nieużywana. Medal nie tylko ładnie wygląda, ale i browary otwiera. Zobacz – zakładasz medal na szyję, mówisz, że idziesz się szwagrowi pochwalić i cyk – dalej już wiesz co masz robić :)

Po ile bieg i dlaczego tak drogo?
Po 45zł. Normalnie byłoby kilka złotych taniej, ale to nie jest zwykły medal, bo on otwiera browary kurła. Więc płacisz raz, a butelki otwierasz do końca swojego Januszowego życia. Somsiad Ci takiego medalu pozazdrości

no to żółwik run 2020

29.06 – 20.07 

NO TO ŻÓŁWIK RUN 2020

TRWAJĄ ZAPISY NA LISTĘ DODATKOWĄ 

🐢 Druga edycja najbardziej kultowego, wirtualnego biegu w Polsce! W zeszłym roku pobiegło nas ponad 2000 osób z prawie 20 krajów na świecie!

🐢 Żółwie to bardzo sympatyczne stworzenia. Nie spieszą się, bo po co się spieszyć? Wystarczy, że świat pędzi jak oszalały. Biegacze mogliby się od nich wiele nauczyć, bo żółwie tempo to dobre tempo. W czerwcu biegacze z całego świata zamienią się w żółwie i w żółwim tempie potuptają po medal z najwolniejszego biegu na świecie.
Dołącz do nich i poczuj wolność biegania.

🐢 O co chodzi w biegu?
Chodzi o to aby w jak najwolniejszym tempie pokonać 10km! Zasada jest taka aby biec nie szybciej niż 6:00/km czyli każdy musi ukończyć bieg w czasie powyżej 1 godziny. To warunek otrzymania żółwiowego medalu i to nie jest żart :)

🐢 Startujemy 29 czerwca, a czas na realizację kończy się 5 lipca.
Po ukończeniu biegu należy wysłać do nas potwierdzenie w postaci screena z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. Wtedy wystarczy już tylko oczekiwać na przepiękny, żółwiowy medal który może Ci przynieść listonosz lub, który możesz odebrać w paczkomacie.

Tuptaj razem z nami w żółwim tempie 🐢🐢🐢

poznan czerwiec 56

WIRTUALNY BIEG POZNAŃ ’56

Termin: 21 czerwca – 28 czerwca

Pierwsza edycja wirtualnego biegu, poprzez który upamiętnimy tych, którzy w czerwcu 1956 roku rozpoczęli protesty w imię naszej wolności, sprzeciwiając się stalinowskiemu reżimowi.

Chcąc uhonorować pamięć tych wszystkich ludzi pobiegnijmy razem w czerwcu.

Pokonajmy symboliczne 56 minut. Może być więcej, ale ważne by towarzyszyła temu aktywność.

Ważne abyśmy zrobili to razem jednocząc się we wspólnym celu. Być może dla wielu z Was ta niecałą godzina biegu będzie już sporym wyzwaniem, ale pamiętaj, że nie masz żadnych limitów więc zawody możesz zaliczyć zarówno biegiem jak i spacerem, marszem z kijami, a jeśli bardzo nie lubisz poruszać się na własnych nogach – także rowerem.

Dziś mamy wolność więc nie będziemy nikogo ograniczać. Do tamtych czasów nikt nie chciałby wrócić dlatego biegnijmy ciesząc się wolnością, ale pamiętajmy o tych, którzy do tej wolności się przyczynili.

charytatywny bieg kundelka

WIRTUALNY BIEG KUNDELKA

Termin: 13 – 28 czerwca 2020 

Połączenie motywacji i aktywności z pomocą bezdomnym psiakom? Czemu nie! 

Ten bieg to pomoc bezdomniakom ze schroniska w Skałowie, a na medalu jedna w mieszkanek Schroniska: piękna Frida – suczka bez przedniej łapki, która dzięki tej akcji będzie miała swoje 5 minut i może ktoś ją zaadoptuje :)   

Dorzućmy swoją cegiełkę pomocy i pobiegnijmy dla bezdomniaków ze Skałowa!

Jak zaliczyć bieg? 

Zasady są proste: Zapisujesz się na bieg (dystans 5 km), realizujesz go w dowolnym miejscu na świecie (możesz biec, ale nie musisz, wystarczy trucht, spacer, nordic walking), wysyłasz do nas swój wynik w formie screena z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka. 

My weryfikujemy wyniki i wszystkim, którzy ukończą bieg – wysyłamy piękne, metalowe medale pocztą tradycyjną lub do paczkomatu.  

Cel charytatywny 

Aż 10 zł z każdej opłaty startowej przeznaczamy na porządną karmę dla psiaków, którą przekażemy osobiście dla schroniska. Im więcej nas pobiegnie, tym więcej psiaków nakarmimy! 

ZAPISY ZAKOŃCZONE 

biegam bo mogę

20.04 – 3.05 

BIEGAM, BO MOGĘ! 

Wreszcie na legalu możemy wyjść z domu iść pobiegać. Trzeba to uczcić! Oczywiście nie inaczej jak tylko na biegowo!

Termin realizacji biegu, to 2 tygodnie.

Bieg można pokonać oczywiście biegiem, ale też marszem czy nawet spacerem – nie stawiamy żadnych ograniczeń.

🌲🏃‍♂🌲
Minimalny dystans to 5km, a maksymalny – no cóż, wielu z Was od dawna nie biegało więc górnej granicy nie dajemy, biegajcie ile tylko dusza zapragnie, byle z rozsądkiem. 

żółwikersi bieg

23 MAJA – 31 MAJA

ŻÓŁWIKERS RUN

Wirtualny Bieg dla Grupy Żółwikersi (https://www.facebook.com/groups/1579938802109557/)

5 km lub 10 km

Biegniemy w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie, ale… wolniej niż 6:00/km!
Czyli: 5 km koniecznie wolniej niż 30 minut
Lub: 10 km koniecznie wolniej niż 60 minut

ZAPISY ZAKOŃCZONE

wirtualny bieg nieodwołany

29 MARCA – 12 KWIETNIA

WIRTUALNY BIEG NIEODWOŁANY

Dowolny dystans jaki odwołał Ci organizator!

ZAPISY ZAKOŃCZONE

28 MARCA – 4 KWIETNIA

WIRTUALNY FESTIWAL BIEGOWY ŚLIMAKTON

Do wyboru dystanse 5km, 10km, Półmaraton (21km), Maraton (42km)

Możesz pokonać jeden lub kilka dystansów

ZAPISY ZAKOŃCZONE

wirtualny bieg walentynkowy

10-16 lutego 

WIRTUALNY WALENTYNKOWY BIEG PO CMOKA

PEŁEN KALENDARZ BIEGÓW WIRTUALNYCH  2020

Biegam, bo mogę to wyjątkowa impreza. Wirtualna, ponieważ musi być wirtualna w tych trudnych czasach. 🏃‍♀️ ↔️ 🏃‍♂️

📌 Zaczynamy 20 kwietnia czyli w dniu, w którym ponownie udostępniono nam lasy. Biegamy, bo możemy. 😍

📌 Po prostu – każdy tyle kilometrów na ile się czuje.
Jako minimalny dystans przyjmujemy 5 km, górnej granicy nie ma.

📌 Bieg należy zrealizować w terminie od 20 kwietnia do 3 maja.

📌 Po realizacji biegu trzeba przesłać do nas potwierdzenie zaliczonego biegu na maila: biegi@biegologia.pl

Każdy kto weźmie udział w biegu otrzyma przepiękny, kolorowy medal, który jest pewnego rodzaju symbolem naszej wolności i pasji. 🏅
Medal jest wykonany z metalu pokrytego kolorową farbą i ma około 8 cm 😎

Biegaj, bo możesz! W dniach 20 KWIETNIA- 3 MAJA !

   Dołącz do grupy ŻÓŁWIKERSI (https://www.facebook.com/groups/1579938802109557/)  i wystartuj razem w grupowym biegu!

   Pokonaj dystans 5 km lub 10 km w dniach 23 maja – 31 maja!

   Biegniemy w dowolnym miejscu w Polsce i na świecie, ale… wolniej niż 6:00/km!

     PEŁNO BIEGÓW ODWOŁANYCH! A MY MAMY DLA CIEBIE ALTERNATYWĘ!

     WIRTUALNY BIEG NIEODWOŁANY! Z GWARANCJĄ 100% ŻE NIKT GO NIE ODWOŁA!

     Pokonaj dowolny dystans w dniach 29 marca – 12 kwietnia!

     ZAPISY ZAMKNIĘTE

       TRWAJĄ ZAPISY NA PIERWSZY WIRTUALNY FESTIWAL BIEGOWY – ŚLIMAKTON podczas którego możesz brać udział w biegu na 5km, 10km, półmaratonie i maratonie!

       ZAPISY ZAMKNIĘTE

         A już od 10 lutego pobiegniemy w wyjątkowym biegu walentynkowym -> Biegu po Cmoka!

         Biegniemy na 4 km lub 14 km, a na koniec każdy wysyła fotkę z buziakiem!

         Po biegu zawsze zostaje nam trochę medali. Dajemy więc możliwość pokonania biegu w dogrywkowym terminie i dokupienie medali za niższą cenę.

         Oto aktualne medale w ofercie:

           Biegi wirtualne – na czym to polega?

           Wirtualne biegi Biegologia.pl to ciekawy i nowoczesny sposób na start w zawodach biegowych. Zasada jest prosta i pozwala na start każdemu bez względu wiek i stopień zaawansowania. Każda nasza impreza rozgrywa się w następujący sposób: 

           1. Wyznaczamy dystans i termin na realizację biegu (np. 7 dni) 
           2. W tym czasie Twoim zadaniem jest zrealizować bieg w dowolnym miejscu na świecie 
           3. Po zrealizowanym biegu wysyłasz do nas maila z potwierdzeniem biegu: może to być screen z dowolnej aplikacji lub zdjęcie zegarka
           4. Po weryfikacji wszystkich wyników na naszej stronie pojawia się lista finiszerów i do tych osób wysyłamy medale przesyłkami poleconymi
           5. Twój bieg jest zaliczony, a Ty możesz cieszyć się pięknym i oryginalnym medalem 

           Każdy organizowany przez nas bieg wirtualny posiada osobne wydarzenie na Facebooku gdzie pojawiają się wszystkie ważne informacje organizacyjne, projekt medalu oraz dodatkowe atrakcje związane z biegiem.   

           Listę zbliżających się biegów wraz z wydarzeniami znajdziesz TUTAJ. 

           Biegi wirtualne – biegaj bez stresu!

           Na koniec najważniejsze: w naszych biegach nie masz limitów, biegniesz tak długo na ile Ci pozwala Twoja forma i Twoje zdrowie. Biegi wirtualne to rekreacja, dobra zabawa i oderwanie się od biegowego wyścigu szczurów jaki zawsze ma miejsca na zawodach. U nas biegasz bez stresu, bez obaw, że nie ukończysz, a przede wszystkim tam gdzie tylko chcesz. Możesz biec, możesz truchtać, możesz iść z kijami – to jak pokonasz trasę zależy tylko od Ciebie!

            

           Najpiękniejsze medale w Polsce!

           To co nas wyróżnia spośród innych tego typu imprez to niezwykle oryginalne i kolorowe medale. Ich wygląd i jakość to dla nas absolutny priorytet. Pierwszy bieg, który zorganizowaliśmy w czerwcu 2019 skupił blisko 2000 uczestników co utwierdziło nas w przekonaniu, że chcemy i będziemy dalej organizować dla Was biegi wirtualne!    

           Biegi wirtualne organizujemy od czerwca 2019 roku, w tym czasie w 7 wydarzeniach uczestniczyło ponad 8000 osób.

           Zobacz nasze archiwalne biegi wirtualne w 2019 roku:

           Biegi wirtualne

           NO TO ŻÓŁWIK RUN 2019

           ŻÓŁWIOWA TRIADA BIEGOWA 2019

           BIEG POWOLNOŚĆ 2019

           Biegi wirtualne 2020

           WIRTUALNY BIEG MIKOŁAJKOWY 2019

           Biegi wirtualne organizujemy od czerwca 2019 roku, w tym czasie w 7 wydarzeniach uczestniczyło ponad 8000 osób.

           Zobacz jakie biegi wirtualne zorganizowaliśmy w 2020 roku:

           BIEG NIE STRZELAM W SYLWESTRA 2019/2020

           WIRTUALNY ŻÓŁWIK WINTER RUN 2020

           bieg olgi tokarczuk

           WIRTUALNY BIEG PO NOBLA im. Olgi Tokarczuk