Buty biegowe – po czym poznać, że są źle dobrane?

0
buty biegowe jak dobrać buty do biegania

Buty do biegania to podstawa, by uprawianie tego sportu było przede wszystkim komfortowe. Niestety wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem nie przykłada większej wagi do jakości obuwia. To błąd, który bardzo szybko daje o sobie znać. Sprawdź, co może świadczyć o nieodpowiednio dobranych butach. Poznaj 5 najważniejszych objawów.




Nieodpowiednio dobrane obuwie to nie tylko odczuwany dyskomfort. Skutki mogą być dużo bardziej poważne: począwszy od silnego bólu stóp, a skończywszy na uciążliwym bólu stawów.

1) Częste kontuzje

Podczas biegania doznajesz częstych kontuzji? Chociaż przyczyną tego może być brak odpowiedniego przygotowania, niekiedy powód bywa inny – nieodpowiednie buty.

Warto mieć świadomość, że obuwie biegowe to nie tylko chwyt marketingowy. To faktycznie nieco inna konstrukcja butów, która wyraża się m.in. w zastosowaniu odpowiednich materiałów. W obuwiu do biegania są one bardziej wytrzymałe w porównaniu np. z klasycznymi trampkami. Ponadto ich budowa zapewnia ochronę przed np. skręceniem kostki, dzięki odpowiedniej stabilizacji.

2) Ból stóp

Jeśli buty są źle dobrane, bardzo szybko zaczniesz odczuwać ból w jednym punkcie stopy. Może to wynikać między innymi z tego, że buty są po prostu za ciężkie. Obuwie przystosowane specjalnie do biegania są lekkie, dzięki czemu będziesz szybszy, zaś sam trening zapewni większą przyjemność.



Komentarze Facebook