Buty do biegania, które polecamy naszym czytelnikom

0
buty biegowe

Jakie buty do biegania wybrać? To pytanie tak ogólne, że praktycznie niemożliwe aby odpowiedzieć na nie jednoznacznie i obiektywnie. Wszystko zależy od dystansu pod, który się przygotowujemy, masy ciała zawodnika, rodzaju stopy czy nawierzchni po której biegamy. Można tworzyć wiele subiektywnych rankingów, ale zrobienie zestawienia najwygodniejszych butów do biegania byłoby tak subiektywne, że aż bez sensu. Często pytacie nas jednak, które buty wybrać? Najczęściej to pytanie dotyczy standardowych butów treningowych lub treningowo-startowych. Przedstawiamy więc kilka modeli, w których sami biegaliśmy w zeszłym sezonie i możemy z ręką na sercu przyznać, że są bardzo wygodne i świetnie amortyzują. Jako kryterium przyjęliśmy – dobrze wykonaną wyściółkę wewnątrz cholewki, niewielką ilość szwów, dobrze umocowany język oraz solidną amortyzację. Nie twierdzimy, że są to najwygodniejsze buty na rynku, ale poznaliśmy je osobiście i możemy śmiało rekomendować wszystkim, którzy chcą biegać komfortowo. Podajemy tylko 4 modele aby Wam zbytnio nie mieszać w głowach. Wejdź i sprawdź najlepsze buty do biegania.

Od razu uprzedzamy pytania, które na pewno by się pojawiły. Dlaczego nie wymieniliśmy żadnego modelu firmy Asics? Ponieważ jako portal działamy dopiero od roku i w sezonie 2014 nie mieliśmy okazji testować żadnego z ich modeli. 

 

pTSA-18389636enh-z6

 

Nike Air Zoom Vomero 9 

To model, którego największą zaletą jest bezszwowe wykończenie cholewki. Osadzony na poduszce gazowej doskonale amortyzuje. Stopa bardzo szybko przyzwyczaja się do nowego ,,wnętrza”. Buty wykazują dobrą stabilność, nawet przy deszczowej pogodzie. Duży komfort ma swoje odbicie w szybkości buta – silna amortyzacja wydłuża nieco czas przetoczenia, ale przy spokojnym bieganiu w I zakresie nie powinno mieć to większego znaczenia. Konstruktorzy i tak robili co mogli umieszczając w podeszwie sporo poprzecznych nacięć mających owe przetoczenie ułatwić.

Ten model mogę śmiało polecić biegaczom, którzy pokonują dużo kilometrów, a także początkującym, którzy potrzebują sporej amortyzacji. Także biegaczom o wadze 80+. But przeznaczony jest dla osób ze stopą neutralną.

Cena – 350zł

Komentarze Facebook