Chcesz pobiec w Poznań Maratonie? Uważaj na oszusta!

0
bieganie maraton rekord

Ważna informacja dla wszystkich, którzy planują wystartować w tegorocznym Poznań Maratonie. Poznańska Policja informuje o zgłoszeniu: pewna osoba sprzedaje pakiety biegaczom chcącym wystartować w poznańskim maratonie po czym ulatnia się i nie odpowiada na wiadomości, maile i smsy.

Podejrzany/a inkasuje pieniądze po czym nie ma z nią kontaktu, nie można z nią pogadać ani dogadać szczegółów. XX poznański maraton odbędzie się 20 października. Lista jest już zamknięta, więc biegacze mogą jedynie odsprzedawać wcześniej kupione pakiety. Taką możliwość przewidziano, bo zdarza się, że ktoś pakiet wykupił, a nie może startować z różnych przyczyn.

Zgłoszenie dotyczy wyłudzenia pieniędzy przy sprzedaży pakietu na poznański maraton – mówi Andrzej Borowiak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. – Jeśli jednak okazałoby się, że inne osoby także zostały oszukane w podobny sposób, być może przez tę samą osobę, prosimy o kontakt z komisariatem Poznań Jeżyce. Wszystkie zgłoszenia będą dokładnie sprawdzane.

Powyższy przypadek pokazuje, że handel pakietami przybiera na sile. Coraz więcej osób chce biegać w biegach ulicznych i coraz więcej niestety chce popularność biegów wykorzystać do oszustwa.

Więcej na temat podobnych procederów  – TUTAJ

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here