Czy tak będą wyglądać starty w biegach już w 2040 roku?

0

Chcesz zapisać się na zawody? Może zamarzy Ci się półmaraton gdzieś za miesiąc? Nie wiesz gdzie pobiec więc odpalasz laptopa. Interaktywny kalendarz szybko wyświetla Ci wszystkie półmaratony, które odbędą się w najbliższym czasie. Na zielono są zaznaczone te, które już zaliczyłeś, na czerwo te, których jeszcze nie biegłeś, na żółto te, o których rozmawiałeś z żoną, a automatyczny system wykrywania mowy rozpoznał, że brałeś je pod uwagę.

Wybierasz jeden z nich. O datę zakończenia zapisów się nie martwisz, ponieważ na wszystkie biegi możesz zapisać się nawet w dniu biegu. Klikasz w pole zapisz się, potwierdź i gotowe. Jesteś na liście startowej, ponieważ system ma wszystkie Twoje dane, a przelew został wykonany automatycznie poprzez zeskanowanie tęczówki oka. Teraz system automatycznie przekierowuje Cię na listę dostępnych środków transportu wraz z cenami przejazdu. Wybierasz jeden z nich lub łączysz się ze swoim samochodem, który wysyła Ci informację o kosztach oraz o ilości pasażerów z okolicy, którzy byliby chętni na wspólny transport obniżający tym samym Twoje koszty. Decydujesz, że zabierasz ze sobą seksowne sąsiadki Monikę i jej koleżankę Sylwię.

Do startu zostały 3 tygodnie – Twój pulsometr wysyła Ci automatyczną informację w jakiej aktualnie jesteś formie, odnosi ją do startów jakie Cię czekają jeszcze w tym roku i modyfikuje plan wplatając w niego półmaraton aby wszystko miało ręce i nogi.

Po 3 tygodniach wsiadasz z sąsiadeczkami do auta i jedziecie na start. System zdalnego sterowania radzi sobie doskonale i już po 90 minutach jesteście na miejscu. Nie ma żadnego Biura Zawodów, ponieważ Twój pakiet został Ci wysłany dronem już 2 tygodnie temu. Nie potrzebujesz żadnego chipa, ponieważ jest on na stałe wbudowany w Twój pulsometr i pasuje na każde zawody, ponieważ firmy pomiarowe mają jeden, zintegrowany system. Twój numer startowy jest wyświetlany na koszulce w formie zielonej wiązki laserowej padającej ze specjalnej przypinki. Kiedy zboczysz z trasy czyli spróbujesz oszukać – wiązka zmienia kolor na czerwony, a informacja zostaje automatycznie przekazana do organizatorów w celu weryfikacji. Wyjątkiem będą sytuacje kiedy zachce Ci się iść za potrzebą. Wówczas klikasz w pulsometrze odpowiedni przycisk, który natychmiast łączy się z pierwszą, wolną, mobilną toaletą. Do wyboru są te zlokalizowane wzdłuż trasy jak i stałe toalety publiczne, których w całym mieście jest ponad 300.

Punkty nawodnienia i odżywiania są zautomatyzowane i na bieżąco dostarczają zimne napoje oraz żele poprzez specjalne podajniki na wysięgnikach. Wszystkie opakowania są biodegradowalne i na bieżąco zbierane przez niewielkie płaskie roboty, które wciągają odpadki i odwożą do pojemników zlokalizowanych z boku trasy. Po zawodach zostaną odwiezione do Zintegrowanego Centrum Energii aby przerobić je na biogaz.

Po dotarciu na metę zostajesz skierowany do jednego z kilku sektorów, w których wydawane są medale. Tutaj pracę wykonują ludzie, ponieważ jest to tradycja i bardzo ważna dla każdego biegacza chwila.

Wszystkie wyniki wraz z międzyczasami pojawiają się na bieżąco na dużej tablicy, dodatkowo Twój pulsometr wskazuje Ci informację który byłeś i czy będziesz dekorowany. Po skończonych zawodach spiker informuje jeszcze uczestników ile energii elektrycznej udało się wytworzyć uczestnikom, którzy biegli po specjalnej nawierzchni złożonej z paneli. Każdy z uczestników będzie miał pomniejszony rachunek za prąd o ilość prądu jaka wytworzył ze swoich kroków.

Wsiadasz ze swoimi pasażerkami do auta i wracacie szczęśliwi do domu z nowymi życiówkami. Jest tylko jedno ale – masz przesrane u swojej żony za to, że pojechałeś sobie z koleżankami. Na szczęście domowy system wykrywania emocji jest połączony z Twoim autem więc na czas zmieniacie kierunek i jedziecie sobie gdzie indziej. Jak jej złość minie, to wrócisz, jak nie minie, to system automatycznie pokaże Ci wykaz dostępnych singielek w okolicy gotowych na nowy związek, które w dodatku biegają.

Podoba Wam się taka wizja? :)

 

 

 

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here