Diamentowa Liga w Paryżu – mocne biegi i kolejne rekordy

0

Wczoraj odbył się kolejny mityng z cyklu Diamentowej Ligi – tym razem w Paryżu.

Nie brakowało prawdziwych sportowych emocji, bardzo mocnych wyników oraz zaskakujących sytuacji.

Mocno obsadzony był m.in. bieg kobiet na 800m, w którym Joanna Jóźwik zajęła 7 miejsce z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 2:00.09. Zwyciężyła Kenijka – Eunice Sum w czasie 1:56.99, a warto dodać, że barierę 2 minut złamało aż 5 zawodniczek. Ich zmagania możecie obejrzeć poniżej.

 

 

Mocny wynik uzyskał również Silas Kiplagat, który zwyciężył w biegu na 1500m z wynikiem 3:30.12.

W męskiej rywalizacji na 400m mieliśmy niespodziankę w postaci przegranej faworyta – Kiraniego Jamesa (44.17). Pokonał go zawodnik z RPA – Wayde Van Niekerk, który uzyskał znakomity rezultat 43.96 ustanawiając rekord Afryki i na mecie chyba nie do końca wierząc w to czego dokonał. Zobaczcie sami jak wyglądał ten bieg.

 

 

W biegu na 100m wygrał Asafa Powell z wynikiem 9.81, a będący tuż za nim Jimmy Vicaut z czasem 9.86 wyrównał rekord Europy.

Bardzo dużo emocji dostarczył również męski bieg na 3000m z przeszkodami, gdzie jeszcze 50m przed metą prowadził Amerykanin – Evan Jager, ale niestety po pokonaniu ostatniej przeszkody przewrócił się i mimo, że szybko się pozbierał i ruszył w kierunku mety, został wyprzedzony przez goniącego go Kenijczyka – Birecha, który wygrał z czasem 7:58.83. Amerykanin pobiegł nieco powyżej 8 minut (8:00.45) co i tak dało mu rekord USA. W biegu brał udział także Mateusz Demczyszak, który przybiegł 15 z wynikiem 8:31.82. Poniżej filmik z tego niezwykłego biegu, warto obejrzeć.

 

 

Bieg na 5000m pań był po raz kolejny okazją do ataku na rekord świata – to wyzwanie podjęły Genzebe Dibaba oraz Almaz Ayana, ale żadnej z nich się nie udało. Niemniej jednak wyniki jakie osiągnęły są znakomite – 1 miejsce dla Dibaby (14:15.41 – rekord życiowy i 4 wynik all time), drugie dla Ayany (14:21.97). Ostatnie okrążenie Dibaby było po prostu FENOMENALNE, aż ciarki przechodzą jak się na to patrzy. Zresztą zobaczcie sami (w biegu startowała też Renata Pliś, ale nie ukończyła go).

 

 

Pozostałe wyniki możecie sprawdzić na stronie: http://www.iaaf.org/competitions/iaaf-diamond-league/

Komentarze Facebook