Dlaczego warto biegać? Oto 7 powodów!

0

Dlaczego warto biegać? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą przez sport zmienić swoje życie. Często nie widząc w tym sensu, zaczynają się zastanawiać czy bieganie się opłaca? Co uda im się zmienić dzięki tej nowej aktywności? My biegamy już wiele lat i wiemy z jakimi korzyściami wiąże się bieganie. Zobaczcie więc nasze argumenty! 

 

Bo lepiej na starość stać w kolejce po numer startowy niż w kolejce do lekarza!

Bieganie poprawia zdrowie i samopoczucie – pozwala Cieszyc się dobrą kondycją fizyczną do późnej starości. Starsi rzadko dają się przekonać, ale młodzi powinni mieć tego świadomość.

 

Dzięki bieganiu będziesz mądrzejszy!

Bieganie poprawia pamięć, koncentrację i pracę mózgu. Już po kilkunastu minutach truchtu masz większe szanse na rozwiązanie trapiącego Cię problemu. Codzienne treningi biegowe to również ponadprogramowa porcja tlenu w Twoim organizmie. A jak wiadomo dotleniony organizm to również dotleniony mózg!

 

Dzięki bieganiu wiesz, że uprawiasz najlepszy sport na świecie

No cóż – tego punktu nie będziemy komentować. My biegacze – wiemy, że jest to prawda, ale są tacy, którzy oburzyliby się takim stwierdzeniem. Jak to bieganie? A piłka nożna, a siatkówka, a golf? Obrazek główny rozwiewa jednak wszelkie wątpliwości…

 

Dzięki bieganiu poznajesz świat

Otóż to! Jeździsz po różnych zawodach zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju. Zwiedzasz w biegu miejsca, do których być może byś nie pojechał gdybyś nie biegał. Jest to ciekawe i fascynujące zarazem.

 

Komentarze Facebook