Kolejny półmaraton w Koronie Polskich Półmaratonów

0

Gdynia Półmaraton dołączył do Korony Polskich Półmaratonów – projektu Polskiego Stowarzyszenia Biegów. Startując w gdyńskiej imprezie, zawodnicy rozpoczną drogę do zdobycia pół-maratońskiej „korony” w 2017 roku. Na liście startowej jest już ponad 1600 zawodników.

Pierwsza edycja Korony Polskich Półmaratonów odbyła się w 2013 roku. Pomysł bardzo przypadł do gustu biegaczom i przyczynił się do wzrostu frekwencji na biegach należących do projektu. W pierwszej edycji „koronę” zdobyło 81 osób, a w 2016 już ponad 1500 pół-maratończyków – mówi prezes Polskiego Stowarzyszenia Biegów, Henryk Paskal. – Docierały do nas sygnały od biegaczy, że w gronie naszych imprez brakuje półmaratonu z północy Polski. Gdynia już w debiucie udowodniła, że należy do czołówki biegów masowych w Polsce. Przyznane wyróżnienia międzynarodowe – IAAF Road Race Bronze Label i pięciogwiazdkowy certyfikat European Athletics, a także wybór na oficjalnego kandydata do organizacji Mistrzostw Świata w 2020 roku tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że nie możemy przejść obok tego biegu obojętnie – dodaje Paskal.

gd

Aby zdobyć Koronę Polskich Półmaratonów, należy wziąć udział w co najmniej pięciu z dziesięciu imprez partnerskich. Zawodnicy, którym uda się ten wyczyn otrzymają pamiątkowe medale. Listę biegów oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie www.psb-biegi.com.pl.

Gdynia Półmaraton odbędzie się 19 marca 2017 roku. Na liście startowej jest już ponad 1600 biegaczy. Zapisy odbywają się za pośrednictwem portalu www.SlotMarket.pl. Do końca grudnia obowiązuje niższa opłata startowa – 79 zł.

Więcej informacji na www.gdyniapolmaraton.pl oraz www.facebook.com/gdyniapolmaratonOrganizatorem Gdynia Półmaratonu jest agencja Sport Evolution, która wraz z Gdyńskim Centrum Sportu organizuje zawody triathlonowe IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife, które zostały uznane za najlepszą imprezę sportową w Gdyni w 2015 roku.

Komentarze Facebook