Długo wyczekiwany model GLIDERIDE™ już w sprzedaży!

0
mężczyzna wiążący buty

Oszczędzanie energii biegaczy: ASICS odsłonił długo wyczekiwany model GLIDERIDE™, który z powodzeniem zaadaptował technologię GUIDESOLE, początkowo wprowadzoną w modelu METARIDE, a także umieścił ją na stopach większej liczby biegaczy podczas wyjątkowego biegu, w którym wystartowali zawodnicy z całego świata o różnym poziomie sportowego zaawansowania. Co sprawia, że tyle osób czekało na model GLIDERIDE? O tym za chwilę. 

REWOLUCJA ENERGETYCZNA

Ukierunkowana na człowieka, technologia GUIDESOLE™ to precyzyjnie ukształtowana, zakrzywiona podeszwa, która ogranicza zużycie energii. Jej działanie opiera się na minimalizowaniu ruchów nogi podczas kroku biegowego – daje uczucie przemieszczania się bez wysiłku – ułatwiając biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

Inspiracją dla nowego buta było zwiększenie przystępności technologii GUIDESOLE™. Stworzony przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS (ISS), model GLIDERIDE™ ma na celu jak najszybsze rozpowszechnienie nowej technologii pośród jak największej liczby biegaczy.

Rezultat? Nowy model GLIDERIDE™ zaadaptował przodującą w swojej kategorii technologię GUIDESOLE™ i poszedł z nią o krok naprzód. Zapewniając maksymalną oszczędność energii, jest lżejszy, mniej wygięty oraz o 7% lepiej amortyzowany niż jego poprzednik, co oznacza większy komfort.

Badania naukowo potwierdziły, że model GLIDERIDE™:

  • ogranicza całkowitą utratę energii w stawie skokowym, gdzie dochodzi do jej największego zużycia
  • zwiększa amortyzację dla lepszego komfortu
  • posiada mniejszą wagę przy zachowaniu stabilności, aby zapewnić wysokie osiągi sportowe, jak również ochronę

I to właśnie dlatego tak wielu biegaczy czekało na ten model. Nie jest on wprawdzie panaceum na wszystkie biegowe dolegliwości, ale może bardzo pomóc wszystkim, którzy borykają się z bolącymi kolanami i stawami w skutek niewłaściwej, źle “skrojonej” amortyzacji, która w tym przypadku jest tak skonstruowana aby minimalizować ryzyko wystąpienia kontuzji. 

Kenichi Harano, Executive Officer and Senior General Manager w ISS, powiedział: “Pozytywny odbiór oraz prędkość, z jaką biegacze przyswoili nową technologię popchnęły nas do stworzenia modelu GLIDERIDE™ w rekordowym czasie. Bez żadnych kompromisów pod względem efektywności, oferuje on bardziej amortyzowane odczucie biegu, odnośnie którego jesteśmy przekonani, że posiada potencjał wsparcia biegaczy na każdym poziomie w znacznym polepszeniu swoich osiągów, aby móc pobiec dalej niż wydawałoby im się to możliwe”.

IDĄC NAPRZÓD Z ZAGIĘCIEM

Aby zademonstrować co tak naprawdę oznacza dla biegaczy oszczędność energii, ASICS sprawdził swoją teorię podczas wyjątkowego biegu w Bonneville Salt Flats w stanie Utah 7 września 2019. W tym biegu, zaprojektowanym przez zespół ekspertów w dziedzinie nauki sportu, analityków danych Runkeeper, czołowych trenerów oraz inżynierów, wystartowało 30 biegaczy na różnym poziomie sportowym z całego świata, testując najnowszą technologię czysto empirycznie. Uczestnicy mogli przekonać się w jaki sposób technologia oszczędzająca energię może wesprzeć ich w poprawianiu swoich rezultatów podczas ostatecznej walki z samym sobą – biegu The Eternal Run.

acics bieg testowy glideride

Przenieśliśmy swoje laboratorium badawcze z Kobe do Salt Flats aby dowiedzieć się bezpośrednio od biegaczy, jakie korzyści mogą odnieść dzięki naszej technologii oszczędzającej energię, w realnej, życiowej sytuacji,” skomentował Harano. “Nasze badanie udowodniło znaczenie optymalizowania zużycia energii oraz przyspieszy prace nad nowymi technologiami, wykraczającymi poza samo obuwie.”

Yasuhito Hirota, ASICS President i COO, powiedział: “Najnowsza innowacja stanowi kamień milowy na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest uczynienie naszej technologii oszczędzania energii bardziej dostępną dla wszystkich biegaczy. Wiosną 2020 wypuścimy kolejny model z tej serii – EVORIDE™. I wcale nie zamierzamy na tym poprzestać. Przywiązanie ASICS do tej kategorii wykracza poza samo obuwie w związku z zaplanowanym wprowadzeniem innowacji do naszego serwisu na sali sprzedaży oraz online.

Model GLIDERIDE™ jest dostępny dla kobiet i mężczyzn na stronie internetowej ASICS oraz w sklepach specjalistycznych już od 27 września 2019!

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here