Grand Prix 2016 Maltańskie Kieretyny – pierwszy taki bieg w Poznaniu!

0

Takiego biegu brakowało w Poznaniu! Już 12 marca wystartuje pierwsza edycja Grand Prix 2016 “Maltańskie Kieretyny”. Do pokonania będzie 7 km po malowniczych lasach poznańskiej Malty. To idealne “przetarcie” dla tych, którzy mają w planach biegi górskie, ultra, a mieszkają na nizinach. Trasa “Maltańskich Kieretyn” niewątpliwie Was zaskoczy poziomem trudności i zróżnicowania. Start i meta w grodzie Pyrland Parku Linowego.

Limit uczestników jest ograniczony, jak to bywa w tego rodzaju wyzwaniach biegowych. Po raz pierwszy o prymat najlepszych zmierzą się ci, którzy powalczą w Mistrzostwach Służb Mundurowych. Nie możemy zdradzić czy będzie okazja rywalizować z komandosami. Dlaczego ten akcent militarny? Tym, którzy nie wiedzą, zdradzimy jedynie, że tutaj mieściła się komandoria Rycerzy Zakonu Kawalerów Maltańskich i do dzisiaj znajdziemy tu ich ślady.

Pyrland
Pyrland Park

A czym w ogóle są kieretyny? W gwarze poznańskiej to po prostu krzaki, zarośla. W Grand Prix poznacie uroki prawdziwej terenowej wyrypy i zobaczycie jak takie bieganie różni się od standardowego klepania kółek wokół Malty. Serdecznie zapraszamy Was na ten bieg – nasza redakcja zapewne się tam pojawi w roli uczestników lub jako support organizacyjny.

Link do zapisów:
https://plus-timing.pl/zgloszenia/maltanskie_kieretyny-2016/txt_zgloszenia_form.php

Link do listy startowej:
http://plus-timing.pl/zgloszenia/maltanskie_kieretyny-2016/lista_startowa.php

Regulamin
https://plus-timing.pl/zgloszenia/maltanskie_kieretyny-2016/doc/regulamin.pdf

Kieretyny medal

Komentarze Facebook