I Bieg Czekoladowy – relacja z najsłodszego biegu w Poznaniu!

0

14 lutego poznański Park Cytadela opanowali biegacze, którzy tego dnia pokazali swoje podwójne uzależnienie od dawki endorfin – nie dość, że tych wytwarzanych podczas wysiłku to jeszcze tych napędzanych czekoladą. 

Prawie 700 biegaczy po wystrzale startera – pana doktora Macieja Nowaka z Centrum Medycznego Dynasplint wyruszyło na 5 km trasę prowadzącą alejkami parku Cytadela. Peleton biegaczy prowadzili profesjonalni kolarze od Partnera biegu firmy Total-Sport, a za nimi podążał biegiem prawdziwy tłum. Jedni walczyli o życiówki inni spokojnym tempem podążali na metę – gdzie na wszystkich biegaczy czekał piękny tłoczony medal i gorąca czekolada.

biegczekoladowy2016-zawody-45
W I edycji biegu wystartowało 688 entuzjastów biegania i czekolady / fot. aiphoto.pl

 

Pierwszy metę biegu przekroczył Piotr Tomczyk, z czasem 16:06, za nim uplasowali się Piotr Humerski (16:36) i Wiktor Maćkowiak (16:53).

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Witczak-Flajszer z czasem 18:45, za nią na podium znalazły się Katarzyna Pastwa (20:00) i Katarzyna Kołaczkowska – Szcześniak (20:06).

Dla wielu nie wyniki były jednak najważniejsze – ogromna ilość osób uznała, że czekolada na mecie jest znakomitym motywatorem aby wystartować w biegu po raz pierwszy lub spędzić miły czas z przyjaciółmi i rodziną.

IMAG0093
Ostatni na mecie, ale jak widać bardzo radośni. Wbiegali na metę przy gromkich brawach, a na mecie już w objęciach doktora Macieja Nowaka z Dynasplint.

 

czeko 3
Rodzinne bieganie to jest to!

 

czeko 4
Z przyjaciółmi i bieganie i czekolada ma jeszcze lepszy smak!

 

Także dzieci miały swoje małe sukcesy w tym dniu. Prawie 50 dzieci wystartowało w biegu dziecięcym na dystansie 300m. Bieg dziecięcy miał charakter charytatywny – aby w nim wystartować trzeba było wrzucić darowiznę do puszki na Fundację im. Anny Wierskiej “Dar Szpiku”. Każde z dzieci na mecie dostało pyszny czekoladowy smakołyk w kształcie zwierzątka od Chocolissimo.

biegczekoladowy2016-zawodydzieci-22
Słodkie dzieciaki na start! / fot. aiphoto.pl
biegczekoladowy2016-zawodydzieci-49
Dzieci w wieku od 1,5 roku do 11 lat ścigały się na dystansie 300m /fot. aiphoto.pl
biegczekoladowy2016-zawodydzieci-92
Na mecie biegu dziecięcego czekały pyszne czekoladowe zwierzątka od Chocolissimo / fot. aiphoto.pl
biegczekoladowy2016-zawodydzieci-114
Bieganie i czekolada – to jest to! Ten uśmiech na twarzy mówi wszystko! / fot. aiphoto.pl

 

Oprócz biegania – równie ważny był czekoladowy akcent biegu. Gorąca czekolada rozgrzewała biegaczy za metą, a medal imitujący czekoladę (mamy nadzieję, że nikt sobie nie połamał na nim zębów) z pewnością będzie oryginalną pamiatką. Oprócz gorącej czekolady na mecie czekały ryżowe wafelki w czekoladzie od firmy Kupiec, a w Restauracji Tarasy Cytadeli (gdzie mieściło się biuro zawodów) biegacze mogli jeszcze dodatkowo ogrzać się gorącą herbatą.

biegczekoladowy2016-zawody-1859
“Czekoladowy” medal, “czekoladowy” numerek startowy i prawdziwa słodka gorąca czekolada na mecie! / fot. aiphoto.pl

biegczekoladowy2016-zawody-1915 biegczekoladowy2016-zawody-1912

 

Producent biżuterii Libell pokazał, że nie od dziś czekolada potrafi inspirować. Dla biegaczy przygotowali do zakupu “czekoladowe” pamiątkowe zawieszki.

libell

Miasteczko samochodowe Szpot – zaprezentowało też na Biegu Czekoladowym swoje flagowe czekoladowe auto – Opel Mokka.

mokka

 

Całość zawodów zakończyły dekoracje zwycięzców w poszczególnych kategoriach: OPEN oraz wiekowych, a także konkurs gdzie do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród od Sponsorów i Partnerów Biegu: Centrum Medycznego Dynasplint, Producenta biżuterii Libell, czekoladowej marki Chocolissimo, Instytutu Podologii, Restauracji GOKO Sushi, Restauracji Tarasy Cytadeli, Szkoły językowej Kontakt, marki suszarek do obuwia Shoefresh oraz Wydawnictwa SQN. Główne nagrody ufundowała natomiast firma Tomma Diagnostyka obrazowa – były to 3 vouchery o wartości 1000zł na rezonans magnetyczny całgo ciała.

 

voucher
Jedna z 3 osób, ktorym dopisało największe szczęście.

 

Tak słodkiego Biegu w Poznaniu jeszcze nie było! Ale Organizatorzy Wszystkoobieganiu.pl, Centrum Medyczne Dynasplint i Biegologia.pl już zapowiadają kolejną czekoladową edycję biegu za rok! Trzeba jednak przygotować się na szybkie zapisy, gdyż w tym roku cała pula numerów rozeszła się w zaledwie kilka godzin! Za rok limt na pewno będzie większy, a i na biegaczy czeka jeszcze więcej niespodzianek!

Pyszna gorąca czekolada po biegu, tłoczony medal imitujący czekoladę  i atmosfera pełna endorfin – to sprawia, ze Bieg Czekoladowy dla wielu osób na stałe zagości w kalendarzu startów.

 

Wyniki biegu oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie internetowej biegu: www.biegczekoladowy.pl.

Komentarze Facebook