II RAFAKO Półmaraton Racibórz: Dwa Biegi jeden medal

0

II RAFAKO Półmaraton Racibórz, to moc atrakcji dla biegaczy i kibiców. Jedną z nich z pewnością będzie medal. Nie będzie to jednak tradycyjny krążek, a medal łączony, z czego pierwszą część można było zdobyć w majowym Biegu bez Granic, a drugą finiszując w półmaratonie, albo startując w biegu charytatywnym.

Do II edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz coraz bliżej. Powoli zapełnia się lista startowa, a organizatorzy dokładają atrakcji. Obok nagród finansowych, których pula wynosi 7 tys. zł, do zdobycia będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz beczka piwa z Raciborskiego Browaru. Dodatkowo każdy z biegaczy, który ukończy bieg w przewidzianym przedziale czasowym otrzyma pamiątkowy medal.

Warto jednak przypomnieć, że nie będzie to, jak w ubiegłym roku tradycyjny krążek, a medal składający się z dwóch części. Pierwszą część już otrzymali zawodnicy, którzy ukończyli majowy IX Bieg bez Granic. Drugą jego część będzie można zdobyć finiszując w półmaratonie. Ukończenie obu biegów pozwoli skompletować oryginalny, pamiątkowy medal przedstawiający herb Raciborza. Organizatorzy zdają sobie sprawę, że nie wszyscy, którzy pokonali 10 km, wystartują w półmaratonie. Dlatego dają szansę w inny sposób skomponować medal.

Medale do zdobycia w sierpniowej 2016 edycji półmaratonu

Oto kilka sposobów na skompletowanie unikalnego medalu:
1. Osoby, które otrzymały pierwszą połowę w maju, drugą uzyskają finiszując w sierpniowym półmaratonie.
2. W dniu półmaratonu, o godz. 9.00 odbędzie się bieg charytatywny Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz na dystansie 2,1 kilometra. Osoby, które nie biegły w majowych zawodach, mogą potraktować start w tym biegu jak rozgrzewkę i zdobyć brakującą część medalu,
3. Dla tych zawodników, którzy w maju ukończyli 10 km w Biegu bez Branic, a nie czują się na siłach przebiec całej połówki, organizatorzy proponują mini półmaraton. W zgłoszeniu należy zaznaczyć odpowiednią część medalu, którą chce się dostać na mecie,
4. Dla tych, którzy nie biegali w maju i nie mogą/nie chcą biec półmaratonu – wystarczy, że zapiszą się we dwoje z dziewczyną/żoną (mężem/chłopakiem) na start mini półmaratonu, i zaznaczą odpowiednio różne połówki medalu. Wówczas na ich ścianach także zawiśnie skompletowany medal.

Przypominamy, że II RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się 28 maja. Biegacze do pokonania będą mieli 21 097,5 m ulicami Raciborza. Przed biegiem głównym odbędzie się Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitacje dwójki młodych raciborzan Wiktorii i Jurka, podopiecznych Towarzystwa Pomocy Dzieciom Upośledzonym w Raciborzu.

Szczegóły dotyczące biegu znajdują się na stronie internetowej >>

 

Komentarze Facebook