Jabra Sport Pulse – Edycja Specjalna – test słuchawek bezprzewodowych

0

W dzisiejszych, zabieganych czasach – aktywność sportowa jakże często jest dla nas formą swoistej terapii uspokajającej. Dzięki bieganiu – odcinam się od stresu dnia codziennego, wyciszam się lub pobudzam na nowo do działania. W takim “resecie” wewnętrznym zdecydowanie pomaga mi ulubiona muzyka, którą słucham podczas biegu. To dzięki niej trening jest bardziej odprężający lub potrafię dać z siebie więcej i wykonać go bardziej efektywnie. A jak ulubiona muzyka – to tylko na wysokiej klasy sprzęcie, bo nie chcę aby cokolwiek zakłócało moją prywatną biegową terapię. Jabra Sport Pulse Special Editions – to nie tylko doskonała jakość muzyki, ale też wsparcie biegacza na wysokim poziomie. Zapoznajcie się więc z testem tych słuchawek. 

 

 

Wygląd, wykonanie i dźwięk

Jabra Sport Pulse Special Editions składa się ze słuchawek oraz zestawu zaczepów Earwing oraz wkładek do uszu, dzięki którym doskonale dopasujecie słuchawkę do Waszego ucha. Dodatkowym atutem wersji specjalnej, porównując do poprzedniej wersji Jabra Sport Pulse, jest to, że oprócz tradycyjnych gumowych wkładek do ucha możemy wybrać ściskalne Pianki Comply™. W odczuciu ich noszenie przypomina stosowanie piankowych stoperów do uszu, dlatego o wiele lepiej chronią od dźwięków zewnętrznych i jeszcze ściślej leżą w uchu.

Słuchawki mają krótki przewód łączący, który dodatkowo można skrępować zaczepem. Dzięki temu przewód praktycznie pozostaje na miejscu, nie latając na boki i zwiększając tym samym komfort biegu.

W skład zestawu wchodzi także opakowanie do transportu słuchawek, dzięki czemu zawsze możemy bezpiecznie je przewozić.

 

 

Słuchawki są odporne na złe warunki pogodowe. Działają bez zarzutu w temperaturach od -10°C do +55°C. Skonstruowane są zgodnie ze standardami wojskowymi USA, więc wytrzymają Twój nawet najbardziej intensywny trening. Dodatkowo producent daje 3-letnią gwarację, że pot nie spowoduje awarii Twoich słuchawek.

Słuchawki Jabra Sport Pulse Special Editions to najwyższej jakości dźwięk muzyki i rozmów (jakość Dolby) oraz aż 5 godzin nieustannego słuchania. Dodatkowym atutem jest funkcja redukcji szumów.  W moim odczuciu, jako przeciętnego biegacza-słuchacza jakość dźwięku była wyśmienita, nawet gdy na dworze hulał wiatr.

 

 

Pomiar tętna w uchu i darmowa Aplikacja Jabra Sport Life

Dokładność i skuteczność pomiaru tętna w uchu sprawdziłam już podczas testu poprzedniej wersji słuchawek Jabra Sport Pulse (test Tutaj).  W porównaniu z paskiem na klatkę piersiową wskazania były praktycznie identyczne (+/- 5 uderzeń serca).

Zmiany tętna można po treningu analizować przy pomocy aplikacji Jabra Sport Life. Słuchawki dają jednak możliwość monitorowania na bieżąco wskazań tętna podczas biegu, dzięki temu że można je równocześnie sparować z 2 urządzeniami poprzez bluetooth. Wtedy wskazania tętna wyświetlają się na sparowanym ze słuchawkami zegarku. Świetna alternatywa dla paska na klatkę piersiową od pulsometru.

W poprzednim teście dokładnie omówiłam jak działa darmowa Aplikacja Jabra Sport Life i jakie korzyści może wyciągnąć z niej biegacz.

Jabra Sport Pulse Special Editions – i nic się nie plącze

 

Dokładne podawanie kluczowych parametrów, także jako komunikaty głosowe, w trakcie trwania treningu, (czas i odległość, aktualne i średnie tempo biegu, średnie tętno, ilość spalonych kalorii, kadencja (ilość kroków na minutę), prędkość), a po treningu skrupulatna analiza na wykresach różnych zmiennych, to tylko kilka zalet aplikacji.

Dzięki niej możemy otrzymać spersonalizowany plan treningowy lub utworzyć własny profil treningu interwałowego.

jabra.com

 

Aplikacja Jabra Sport Life daje nam także możliwość przeprowadzenia 3 fitness testów:

  • testu tętna spoczynkowego, który pozwoli poznać podstawowy poziom sprawności,
  • testu ortostatycznego serca – co pomaga określić czy trenujesz za dużo lub w stresie,
  • oraz co jest miłą nowością – testu VO2 max – czyli pomiaru pułapu tlenowego, który dostarcza dokładnych danych o ilości tlenu, jaką możesz zużyć podczas trenowania o maksymalnej mocy i informuje, jak wygląda ten wynik w porównaniu z daną kategorią wieku, wagi i płci.

 

 

Jabra Sport Pulse – Special Edition – muzyka i wsparcie biegacza na najwyższym poziomie

Testowane przeze mnie słuchawki to nie tylko świetna jakość dźwięku, to także bardzo funkcjonalne i praktyczne narzędzie, które pomoże nam wykonać efektywny trening. Cena Jabra Sport Pulse Special Edition wynosi 699 zł, jednak patrząc na ilość funkcji z jakich możemy korzystać i tego, że dzięki słuchawkom możemy profesjonalnie analizować i zarządzać naszym trenowaniem – to stwierdzam, że będą to dobrze zainwestowane w naszą przyjemność, wygodę i biegową formę pieniądze.

Komentarze Facebook
PRZEGLĄD RECENZJI
Moja ogólna ocena
9
Poprzedni artykułDuży problem biegaczek na zawodach – spotkałaś się z tym?
Następny artykułGdynia Półmaraton – wystartuj w mistrzowskiej sztafecie!
Aleksandra Peisert
Bieganie trenuje od 12 roku życia. Za czasów juniorskich biegaczka średnio i długodystansowa (startująca pod panieńskim nazwiskiem Nowak), kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski, oraz uczestniczka ME i MŚ juniorów. Obecnie trenuje pod półmaratony i maratony. Zwyciężała w niezliczonej ilości biegów, uparta I zacięta - w bieganiu najbardziej lubi rywalizację. Jej aktualne rekordy życiowe to: maraton - 3:07:03, półmaraton - 1:21:50, 10km - 36:41.