Jak biegać długie dystanse aby się nie zanudzić?

0
jak biegać długie dystanse

Często zadajecie nam pytanie – jak biegać długie dystanse aby się nie zanudzić? Potrzebujecie prostej recepty dzięki, której Wasz bieg będzie efektywny, wartościowy, a do tego nie będzie monotonny. No właśnie – często nuda i monotonia grają w treningu pierwsze skrzypce niszcząc biegową psychikę do cna, zwłaszcza jeśli do pokonania mamy kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów spokojnego wybiegania. Przedstawiam trzy sprawdzone patenty aby nawet najdłuższy bieg stał się czystą przyjemnością. 

Patent nr 1- im ładniej, tym lepiej

  • To z pewnością największy sprzymierzeniec biegacza. Zasada jest prosta – jeśli biegasz po ładnym, urozmaiconym terenie kilometry mijają Ci szybciej. W końcu Ty biegniesz, a wraz z Tobą Twoje oczy, które rejestrują obraz i przekazują do mózgu informację: hej, zobacz jak tu jest ładnie, jaka miła przyroda wszędzie dookoła! Ty sam odbierasz więc swój trening jako przyjemniejszy, bo biegasz, a przy okazji podziwiasz piękny świat. Czas zlatuje szybciej i aż nie chce się kończyć. Jeśli biegałeś kiedyś w lesie za miastem lub w górach – wiesz o czym piszę. Jak biegać długie dystanse aby się nie nudzić? Urozmaicać je sobie, wybierać się czasem w miejsca, których jeszcze nie znasz i cieszyć się pięknem otaczającego świata!

Patent nr 2 – załatwić sobie prywatnego gadułę

  • Nie będzie chyba zbyt odkrywcze jeśli Ci powiem, że bieganie z koleżanką lub kolegą z którym można w trakcie biegu pogadać to znakomity pogromca nudy. Ktoś mnie kiedyś zapytał jak biegać długie dystanse aby nie umrzeć z nudów – moja odpowiedź była prosta: pobiegaj z jakimś gadułą, a przetrwasz każdy dystans. Czas leci szybciej, a kolejnych pokonywanych kilometrów nawet nie zauważamy. To świetna alternatywa i nieocenione wsparcie na długie wycieczki biegowe. Jeśli do tego wszystkiego znajdzie się jakiś temat do dyskusji, który można ciągnąć wiele godzin – wtedy także w wiele godzin można biec. Lepiej jednak zakończyć planowo, a dyskusję dokończyć przy kufelku zimnego piwka. 

CZYTAJ dalej —> strona 2

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here