Jak biegać to tylko w raju – X-bionic Sphere

0

Pod koniec maja, cali obolali po naszym udanym ultra debiucie wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy nad Dunaj. Na końcu Słowacji w miejscowości Samorin, niecałe 20 km od Bratysławy spędziliśmy ponad 2 dni w sportowym raju Słowacji. Dlaczego akurat tam? Otóż znajduje się tam przeogromny kompleks X-Bionic Sphere – słowackie centrum przygotowań olimpijskich gdzie zaproszono nas na prezentację kolekcji 4.0 Marki X-Bionic, ale o niej za chwilę.

x-bionic sphere widok
Raj do trenowania to całkowicie nieprzesadzone określenie X-bionic Sphere

Potrenować jak mistrz

W Samorinie bieganie może wybić się na wyższy level. Jeśli oprócz biegania uwielbiasz jeszcze inne sporty masz tu doskonałą okazję do trenowania bo X-bionic Sphere na najwyższym światowym poziomie można trenować aż 27 dyscyplin olimpijskich. Żałowałam, że podczas naszego pobytu byliśmy świeżo po ultramaratonie i nie mogliśmy zakosztować biegania w 100%. Zrobiliśmy sobie za to dokładną wycieczkę po całym obiekcie i okolicach i mogę Wam szczerze powiedzieć, że warto tam potrenować.

x-bionic stadion ubrania
Lubisz pobiegać szybko? Niebieski tartan beędzie w sam raz!

Co my jako biegacze tam znajdziemy co może nas zainteresować:

  • Kompleks znajduje się niecałe 300m od Dunaju, wzdłuż którego prowadzi długa betonowa ścieżka biegowa (spokojnie zrobimy na niej długie wybieganie, nawet 30km+),
  • stadion tartanowy – gdzie wyćwiczysz swojego demona prędkości,
  • ogromna siłownia – do naszej dyspozycji jest tak duża ilość sprzętu, że nie będziemy musieli się z pewnością martwić, że jakiś będzie zajęty,  
  • Po skończonym treningu spokojnie można szukać relaksu w basenach, centrum wellness – muszę przyznać, że podczas pobytu w regeneracji do ultra korzystałam najczęściej z tego atutu.
x-bionic trening
Bieganie to tylko jedna z dyscyplin, które możemy to uprawiać. Jeśli wolisz rower czy jazdę konną też się nie zawiedziesz.

Jedynym minusem, który widziałabym w trenowaniu w takim miejscu – jest brak w okolicy lasów. Jeśli więc Waszym żywiołem jest trail – na treningi biegowe trzeba będzie jeździć samochodem. Jeśli jednak szukacie życiówki na asfalcie, lub bieganie jest u Was elementem przygotowań do triathlonu – macie wyjątkowo dogodne warunki do zwiększania formy.

x-bionic sphere
Siłownia jest tak ogromna, że nie będzie już wymówki, że jakiś sprzęt jest zajęty.

X-bionic Sphere – coś dla relaksu

Jeśli nie masz silnej motywacji do trenowania to przyjeżdżając do Samorinu na obóz treningowy, możesz spędzić cały wyjazd leniuchując. Do dyspozycji gości jest bowiem tyle atrakcji, że wypełniłoby się nimi spokojnie kilka dni. Kino (Tuli Cinema), gdzie możesz oglądać film siedząc na ogromnej, wygodnej poduszce, aquapark czy coś dla miłośników dobrej kuchni – to główne atrakcje jakim możesz dać się ponieść.

x-bionic sphere kino
Tuli Cinema wystawia silną wolę biegacza na ogromną próbę. O wiele łatwiej bowiem zapaść się w wygodną poduszkę niż iść na kolejne interwały…

Kolekcja X-bionic 4.0

Prezentacja nowych kolekcji odzieży bądź też technologii zawsze budzi wiele emocji. Producenci odzieży prześcigają się w rozwiązaniach, które mają wpływać na komfort oraz efektywność naszych treningów.

x-bionic prezentacja nowej kolekcji
Technologie zastosowane w ubraniach X-bionic robią ogromne wrażenie. Widać, że przemyślane są nawet najdrobniejsze szczegóły.

Co wyróżnia ubrania sportowe X-bionic ?

  • przede wszystkim to że to najbardziej innowacyjny producent odzieży sportowej na świecie i to naprawdę widać po ich produktach i zastosowanych w nich technologiach, no i może też po nagrodach, które rokrocznie otrzymują,
  • to odzież termoaktywna, która zgodnie z zasadą marki “Zamień pot w energię” utrzymuje temperaturę naszego ciała na poziomie 37 stopni, czyli takiej jaka jest optymalna podczas wysiłku. Gdy jest nam ciepło i się pocimy – chłodzi nas, a gdy temperatura naszego ciała zaczyna się obniżać, np. po skończonym treningu – zapewnia izolację przed wychładzaniem.
  • ma specjalną strukturę, gdy przyjrzeć się bliżej widać, że powierzchnia ubrań jest bardzo nieregularna. Jest to spowodowane tunelami powietrza, które sprawiają że zwiększa się powierzchnia parowania w miejscach gdzie pocimy się najmocniej: Takie rozwiązania znajdziemy w odzieży x-bionic na plecach, klatce piersiowej, pod pachami oraz nad kością ogonową, a konstrukcja ta nazywa się…X-bionic Sphere.
x-bionic sprzęt biegowy
Technologie w ubranaich X-bionic są naprawdę na najwyższym poziomie. Aż nogi się same rwą żeby je przetestować.

Na prezentacji kolekcji X-bionic nie mogło też zabraknąć sztandarowego produktu czyli skarpet X-socks. W kolekcji 4.0 skarpety będą jeszcze mocniej wspierały ruchy stopy i stabilizowały ją. No i w tym sezonie królować będą w kropeczki :)

skarpetki x-socks x-bionic
Sztandarowy produkt czyli X-socks. Kto raz założył na nogi ten wie co to wygoda treningu.

Jako entuzjaści nowoczesnych sportowych technologii jesteśmy niezwykle zaintrygowani jak produkty X-bionic sprawdzą się w akcji. Jako, że w naszym teamie są tacy co pocą się w ilościach hurtowych, a są też tacy co marzną nawet w ciepłe dni jesteśmy ciekawi czy tak zaawansowana odzież sportowa sprawdzi się w tych przypadkach.

Relacja w testów niebawem na Biegologia.pl

x-bionic sphere
Potestujemy sprawdzimy, choć w teorii wszystko wygląda idealnie trzeba jeszcze sprawdzić to w terenie.
Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here