Jak dobrze wyglądać na zdjęciach z biegów?

0
Zminimalizuj obserwacje swojego stopera.
Zminimalizuj obserwacje swojego stopera.

Przypięcie numerka. Według większości regulaminów biegowych numerek startowy powinien być przypięty z przodu, w widocznym miejscu. Ma to nie tylko na celu ułatwienie pracy Organizatorom i osobom z obsługi biegu, ale jest to często także ważne jeśli chcesz mieć zdjęcie z biegu. Profesjonalne firmy zajmujące się robieniem zdjęć z wielu imprez pozwalają później na wyszukanie Twojego zdjęcia bez wertowania wielu tysięcy ujęć. Wystarczy wpisać swój numer startowy i pojawią się wszystkie zdjęcia Twojej osoby. Jeśli numer był zasłonięty lub przypięty w sposób niepozwalający go odczytać przez system (np. przypięty bokiem), możesz nie znaleźć swoich zdjęć z tego biegu.

Nie spoglądaj co kilka chwil na zegarek. Jeśli masz zamiar kontrolować czas zerkaj na zegarek tylko kilka razy w trakcie całego biegu. Gdy będziesz spoglądać na zegarek zbyt często – może się potem okazać że wszystkie Twoje ujęcia są takie same. Chociaż co by nie mówić takie ujęcie jak to powyzej wygląda dość ciekawie.

Zdjęcie z biegu potrafi być zdecydowanie fajną pamiątką!
Zdjęcie z biegu potrafi być zdecydowanie fajną pamiątką!

 

Rozluźnij się. Gdy przebiegasz obok obiektywu, ale walczysz o czas i nie chcesz tracić cennych sekund – jedno możesz zrobić aby wyjść trochę lepiej na zdjęciu: rozluźnij spięte ramiona, lekko rozchyl usta i patrz przed siebie skupionym wzrokiem lub zerknij na fotografa. Nie stracisz na to ani sekundy, a może choć jedno ładne ujęcie z biegu przypadnie Ci do gustu.

Nie potrafię Wam zagwarantować, że te wskazówki zadziałaja na Was i że bedziecie pamiętać je wszystkie biegnąc na zawodach.

Warto jednak spróbować bo fajne zdjęcie z biegu to z pewnością świetna pamiątka.

Kto zawsze dobrze wygląda na zdjęciach? Macie na to jakiś patent?

 

Komentarze Facebook