Jakim typem biegacza jesteś?

0

Mijasz ich na trasie biegu, choć i niejednego znajdziesz gdy spojrzysz po prostu… w lustro. Sprawdź czy utożsamiasz się z którymś z typów biegaczy. 

 

1. Biegacz konsekwentny

Dziś biegałeś na treningu 10km, jutro też masz w planie 10km, zresztą to nic nowego, codziennie biegasz 10km, to Twój ulubiony dystans i nie potrzebujesz biegać nic innego. Kilometr za mało lub za dużo to nie dla Ciebie – najważniejsze to być konsekwentnym. Jesteś wysportowany, ale często bardzo znudzony.

 

2. Wiecznie spragniony

Nawet na najkrótszy trening bierzesz butelkę z wodą. Na trening dłuższy niż 10km zawsze zabierasz ze sobą camelbaka. Może lubisz po prostu pić na treningu, a może lepiej żebyś zrobił sobie test na cukrzycę?

 

3. Lojalny klubowi

Biegasz w lokalnym klubie biegowym lub grupie, nigdy nie wychodzisz na trening sam. To by była niesubordynacja. Nawet jak klub wyjechał na obóz biegowy, a Ty musiałeś zostać w domu nie złamałeś swoich zasad lojalności. To nie byłoby fair, jeszcze ktoś zobaczyłby że bieganie w samotności sprawia Ci przyjemność. Jednak najgorsze byłoby gdybyś wyszedł na trening z inną grupą biegową, nawet jeśli Twoja już dawno zapomniała co to siła biegowa, a taka fajna grupa w okolicy właśnie ma taki trening – przecież nie możesz być nielojalny. W każdym momencie starasz się rekrutować nowych członków grupy, w swoim otoczeniu masz pseudonim “Świadek Jehowy” choć całkowicie nie wiesz czemu.

 

4. Mistrz startu

Uwielbiasz startować w zawodach, kochasz ten moment kiedy po starcie zostawiasz wszystkich z tyłu. Pierwsze 200 metrów biegu należy zawsze do Ciebie. Przyzwyczaiłeś się, że po kilkuset metrach przechodzisz do marszu, a inni biegacze wyprzedzają Cię podśmiechując się, to nic – na starcie pokazałeś im kto tak naprawdę rządzi.

 

5. Biegacz Social media

“Cześć wszystkim! Ja już po 15km biegu w tempie 6:24/km! To będzie dobry dzień! ” #running #biegaczporanny #bieganiezranajaksmietana #bojakniemytokto #leniuwonzlozka” itp.

Takie statusy codziennie pojawiają się na Twojej tablicy. Większość Twoich znajomych już dawno użyła opcji “Nie chcę obserwować”.

 

6. Człowiek guma

Gdziekolwiek jesteś, ciągle się rozciągasz. Podczas przestoju na światłach w trakcie treningu, zmywając naczynia czy wychodząc na spacer z psem. Ostatnio złapałeś się na tym, że zacząłeś rozciagąć czworogłowe na pogrzebie ciotki.

 

7. Biegacz z kryzysem wieku średniego

Zacząłeś biegać by zwrócić na siebie uwagę młodszych koleżanek z biura. Niestety, nie podziałało, teraz czas na skórzaną kurtkę i kolczyk w uchu.

Komentarze Facebook