Jesienny klimat, malownicza trasa i przepiękne medale – niezwykle ciekawy półmaraton już w listopadzie!

0

Gdy jesteśmy już po najważniejszych startach w sezonie jesiennym, wtedy zaczynamy się zastanawiać co dalej. Niektórzy z nas zaczynają roztrenowanie, inni szykują się jeszcze na biegi niepodległości, jeszcze inni szukają ciekawych biegów, w których mogliby wystartować na zakończenie sezonu – chciałoby się rzec, że szukają takiej wisienki na torcie.

Dziś chcielibyśmy Wam zaprezentować jedną z takich wisienek – bieg, w którym niekoniecznie trzeba walczyć o wynik czy jak najwyższą lokatę. Impreza, która zaczyna i kończy się w uroczym wielkopolskim miasteczku, a której trasa wiedzie przez naprawdę piękne i dziewicze tereny. Tak właśnie będzie w II Półmaratonie Przemysła II w Rogoźnie, który odbędzie się już 5 listopada.

 

 

Organizatorami biegu jest ekipa z Rogozińskiego Klubu Biegacza i to ona zadba o to by przyjąć wszystkich jak najgościnniej. Dla tych, którzy ukończą bieg zapewnione będą bardzo atrakcyjne, pamiątkowe medale, posiłek regeneracyjny, a przede wszystkim możliwość poznania niezwykłej trasy. Tak – to właśnie malownicza trasa jest największym atutem tej imprezy – początkowe kilometry poprowadzą szosą z Rogoźna w stronę wsi Boguniewo, a następnie biegacze zagłębią się w malownicze lasy okalające Jezioro Nienawiskie. W tej części półmaratonu będą także mieli okazję poznać wspaniałą przyrodę Rezerwatu Buczyna, który jesienią robi największe wrażenie. Następnie powrót przez wieś Studzieniec i ostanie kilometry znowu szosą już do Rogoźna. Nie zabraknie oczywiście służb medycznych, profesjonalnego pomiaru czasu i klasyfikacji w kategoriach wiekowych.

 

2-rogozinski-polmaraton-przemysla-trasa
Trasa biegu jest tak wytyczona aby biegacze mogli poznać piękne tereny okolic Rogoźna. Najciekawiej zapowiada się między 7, a 16km.

 

Półmaraton Przemysła II to nie tylko wspaniała przyroda, to także impreza z bogatą historią w tle, którą Organizatorzy chcą przypomnieć i utrwalić. Skąd postać polskiego króla w tym właśnie biegu? Odpowiedź znajdziecie na stronie Organizatora, który tam to pięknie opisał.

 

Taki medal bez wątpienia będzie ozdobą każdej kolekcji. Jego projekt to nie przypadek
Taki piękny medal bez wątpienia będzie ozdobą każdej kolekcji. Rycerz to symbol nie tylko historii, ale też walki jaką biegacze stoczą na trasie!

 

Poniżej możecie zobaczyć fragment zeszłorocznej trasy i zmagania biegaczy na pięknej, jesiennej trasie.

 

 

Limit startujących to 599 osób, a na liście znajduje się obecnie prawie 200 osób. 

Można się zapisać klikając TUTAJ

To jest właśnie to co lubimy – nieszablonowy bieg, który nie jest tylko zwykłym klepaniem kilometrów, ale też okazją do odwiedzenia pięknych miejsc oraz poznania lokalnej, bogatej historii. Nasz portal z przyjemnością objął więc patronat medialny nad tą imprezą, na której również i nas nie zabraknie. Do zobaczenia 5 listopada w Rogoźnie!

 

rogozno-022
Pomysł na organizację półmaratonu w Rogoźnie okazał się strzałem w dziesiątkę, a pierwsza edycja zebrała bardzo pozytywne opinie! fot. Tomasz Szwajkowski

 

2-rogozinski-polmaraton-przemysla-promo2b

Komentarze Facebook