Kiedyś biegała maraton w 4:23. Zobaczcie jak szybko biega teraz!

0

Amber Green może być inspiracją dla wielu osób. Kobieta rozpoczęła swoją przygodę z maratonem w 2000 roku, niedługo przed swoimi 20-tymi urodzinami. Chciała, tak jak wielu sprawdzić tylko czy jest w stanie pokonać ten legendarny dystans. Udało się i ukończyła St. George Marathon z czasem 4:23:37! To historia, jakich wiele na świecie, ale ma ona swój niesamowity ciąg dalszy… 

Amber Na tym jednak nie skończyła, jak większość maratończyków marzyła o poprawie wyników. 2 lata później podczas podróży poślubnej wraz z mężem przebiegła kolejny maraton, tym razem w San Diego i poprawiła swoja życiówkę uzyskując czas 4:14:51. Spora poprawa, ale wtedy jeszcze nie wiedziała jak wielki biegowy potencjał w niej drzemie.
Długą drogę przeszła aby odkryć jakie są jej możliwości. Amber obecnie 34-latka, z 3 dzieci, pracująca i regularnie trenująca, stwierdza że z każdym kolejnym dzieckiem jej miłość do biegania i poświęcenie dla tego sportu wzrastało. Kiedy kilka miesięcy po urodzeniu 3 dziecka złamała granicę 3:30 w maratonie stwierdziła, że musi do tego podejść bardziej poważnie.

W szczytowym momencie swoich treningów biegała po około 125 mil tygodniowo (około 200km/tydzień), zmieniła sposób nie tylko swojego trenowania ale także godzin poza treningowych. Wplata w swoje treningi ćwiczenia uzupełniające, w tym jogę, pływanie i trening siłowy, a także koncentruje się na tym aby dobrze się odżywiać.

W tym roku Amber, dokładnie 20 czerwca uzyskała w maratonie czas 2:41:19, uzyskując  czas potrzebny do tego aby wziąć udział w amerykańskich kwalifikacjach Olimpijskich. Stanie na starcie koło takich gwiazd biegowych jak Kara Goucher czy Shalane Flanagan.

Amber jak sama o sobie mówi – jest zwykłą, przeciętną dziewczyną, ale była w stanie zrobić minimum do startu w kwalifikacjach Olimpijskich. Jest przykładem na to, że jeśli się bardzo chce, można dokonać rzeczy które wydawały się niemożliwe. Amber może być inspiracją dla wielu ludzi, którzy jeszcze w siebie nie wierzą…

Komentarze Facebook