Kipsang i Kimetto pobiegli… w parkrunie!

0
BIEGOLOGIA.PL | Naukowa strona biegania

Wilson Kipsang we wrześniu stracił rekord świata, który odebrał mu Dennis Kimetto. Przyszedł więc czas na mały rewanż. Okazja nadarzyła się podczas wizyty obojga biegaczy na Africa’s first Global Athletics Conference w Durbanie. Słynni rekordziści wystartowali w miejscowym Parkrunie w położonym nieopodal mieście Umhlanga.  

Na szczęście bieg miał charakter czysto dżentelmeńskiego porannego joggingu. Kipsang uzyskał 17:44, a Kimetto 17:45 – teoretycznie są więc kwita. Teoretycznie, ponieważ na prawdziwą rywalizację przyjdzie jeszcze czas, a nie ukrywajmy – gdyby obaj panowie potraktowali ten bieg bardziej poważnie to wyniki byłyby z pewnością nawet poniżej 14min (w końcu 5km w niecałe 15min pokonują w trakcie biegania maratonów!)

Jak widać nawet najszybsi biegacze świata lubią czasami wrzucić na luz i pobiegać bardziej rekreacyjnie. Oczywiście nie trzeba chyba doawać, że tym “rekreacyjnym” tempem panowie zapewnili sobie 1 i 2 miejsce. No cóż – chyba każdy amator chciałby biegać 3:33/km z taką lekkością…

 

Kipsang and Kimetto
Panowie pomimo “spacerowego” tempa uzyskali wyniki 17:44 i 17:45. Z taką lekkością biegają tylko mistrzowie!

 

Parkrun to cykl biegów na 5km, które odbywają się na całym świecie. Pierwsza edycja miała miejsce w 2004 roku w Londynie (Bushy parkrun) i szybko zyskała popularność także poza granicami Wielkiej Brytanii. Obecnie zarejestrowanych jest już ponad milion biegaczy. W samej Polsce jest już 16 organizowanych parkrunów i ciągle przybywają nowe.

Komentarze Facebook