Kolejna ciekawa impreza w Zielonej Górze – I Zielonogórski Ultramaraton Nowe Granice

0

W ostatnich latach w Zielonej Górze wciąż przybywa bardzo dobrze zorganizowanych imprez biegowych. To pewien unikat w skali kraju, ponieważ każda z odbywających się tam imprez jest zorganizowana praktycznie bez zarzutów. Jest już Bieg Bachusa organizowany przy okazji obchodów słynnego zielonogórskiego Winobrania, jest Półmaraton Zielonogórski, Parszywa Dwunastka i wyjątkowy Maraton Szlakiem Wina i Miodu. Ten rok zaczyna się również obiecująco, a Zielona Góra rozpoczyna kalendarz imprez biegowych z pompą – od 100km biegu ultra!

Niedawno Zielona Góra powiększyła swoje granice administracyjne z 58km kw do 278km kw stając się szóstym co do wielkości miastem w Polsce! Do miasta zostały włączone okoliczne wioski, co spowodowało zwiększenie liczby zielonogórzan ze 120 do ponad 140 tys.

Ten fakt nie mógł pozostać obojętnym zielonogórskim maniakom biegania. Przyjrzeli się oni dokładnie nowym granicom, zmierzyli ich długość i na kolejny super pomysł nie trzeba było długo czekać. Efektem jest bieg, który odbędzie się już 28 lutego 2015 – I Zielonogórski Ultramaraton Nowe Granice. Nie trzeba nawet przekonywać, że trasa będzie obfitowała we wspaniałe widoki, bo Zielona Góra i okolice to przede wszystkim niekończące się lasy, winnice i wzgórza, potrafiące dać biegaczom w kość.

 

Bez tytułu1
Trasa biegu jest wymagająca, ale niezwykle ciekawa

Sam bieg nie będzie należał do łatwych, ale Organizatorzy pomyśleli i o tym – dając możliwość startu sztafet.

Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie www.nowegranice.pl a my już teraz zachęcamy do zapisów, zwłaszcza, że opłata startowa jest niezwykle atrakcyjna – do 10 lutego wynosi tylko 40zł!

 

Zielona Góra i okolice to niezliczona ilość znakomitych ścieżek do biegania.
Zielona Góra i okolice to niezliczona ilość znakomitych ścieżek do biegania.

 

Przypominamy również, że Zielona Góra ( a konkretnie Wzgórza Piastowskie) znalazły się również w dziesiątce najbardziej atrakcyjnych terenów do biegania w Polsce według naszego rankingu.

Pełne zestawienie znajdziecie TUTAJ.

Komentarze Facebook