Kolejna Korona do zdobycia. Biegacze krytykują i piszą – to już przesada!

0

Polscy biegacze uwielbiają zdobywać medale oraz rozmaite odznaki. Od lat niesłabnącą  popularnością cieszy się Korona Polskich Półmaratonów, Korona Maratonów, Korona Półmaratonów Wielkopolski, Herb Maratonów itp. Wiele osób stawia sobie za cel zdobycie takiej odznaki, inni uważają to za sztuczne osiągnięcie, które służy tylko do podbudowania własnego ego i pochwalenia się znajomym na facebooku.

Korona biegów

Skoro jednak trend się przyjął ktoś postanowił to wykorzystać i iść o krok dalej. Na stronie imprezysportowe.blogspot.com możemy przeczytać o zupełnie nowej odznace dedykowanej miłośnikom biegów na 10km. Odznaczenie nosi dumną nazwę Korona 10 Dyszek, a warunek otrzymania jest banalny: ukończenie w Polsce lub za granicą minimum 10 dowolnych biegów na dystansie 10 km w dowolnym okresie czasu i wpłacenie 30zł na konto organizatora. 

Kontrowersyjny pomysł spotkał się zarówno z zainteresowaniem (zwłaszcza osób, które na inne trofea nie są jeszcze gotowe) oraz (w sporej większości) słowami krytyki. Wiele osób uważa, że o ile Korona Maratonów czy Półmaratonów ma jeszcze jakiś sens o tyle to odznaczenie jest stworzone sztucznie aby wyciągnąć od biegaczy kasę i aby mogli oni później świecić przez znajomymi nic nie wartym trofeum.

Na fanpage’u strony możemy przeczytać komentarze, że jest to już przesada, że świat biegania zmierza w złym kierunku i że jak tak dalej pójdzie będziemy mieli koronę piątek, a nawet jedynek – byle tylko zdobyć odznakę i zasilić konto organizatora.

My nie jesteśmy zwolennikami zdobywania tego typu oznaczeń, ale jeśli wciąż znajdują się na to chętne osoby dlaczego nie iść o krok dalej, nawet kosztem sporego hejtu…

Jedno co nas zastanawia to wygląd owego trofeum, które naszym zdaniem jest po prostu brzydkie lub ujmując to delikatniej – mało ciekawe. Zobacz jak wygląda TUTAJ.

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here