Kolejny raz pobiegną dla zdrowych piersi!

0

Biegi tylko dla kobiet? Nasza redakcja wspiera pewien błękitno – różowy cykl, który od kwietnia niesie się przez Polskę, no bo jak można przejść obojętnie kiedy na starcie tylko w tym roku staje ponad 20 000 piersi?

Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si to imprezy dedykowane paniom promujące profilaktykę antynowotworową, choć i mężczyzn można spotkań w roli wsparcia na trasie.  Za tą cenną inicjatywą stoi kobieta w biegu czyli Marzena Michalec, która od blisko 4 lat mobilizuje kobiety i stawia na badanie poprzez bieganie!

Do tej pory udział w wydarzeniach, które odbyły się już we Wrocławiu, Gdyni, Gliwicach udział wzięło ponad 4 000 pań. Za moment bo już 19 maja na mapie biegu pojawi się kolejne miasto – urocza Świdnica, gdzie bieg jest organizowany po raz trzeci we współpracy z Gminą Miasta Świdnica. Jak zapowiada kobieta w biegu atrakcji nie zabraknie bo dla wszystkich oprócz emocji związanych ze startem przygotowany jest bogaty pakiet startowy, poczęstunek w formie koktajlu, możliwość wzięcia udziału w konkursach z cennymi nagrodami oraz możliwość skorzystania z badań mammograficznych.  Wciąż można nabyć pakiet startowy -> ZAPISY https://kobietawbiegu.pl/pl/wydarzenie/bieg-kobiet-w-swidnicy

Po co to wszystko? Jak podkreśla Marzena, chodzi o budzenie świadomości wśród pań, bo wciąż umieramy zbyt młodo i za szybko na raka piersi. To ponad 6 tysięcy kobiet w Polsce!  – Jeśli więc możemy wykorzystać tak popularną formę aktywności jaką są zawody biegowe z dodatkowym pożytkiem można to wykorzystać – podkreśla liderka projektu.

W czerwcu Bieg Kobiet ANITA Zawsze Pier(w)si dotrze do Łodzi, a w drugiej połowie roku do Warszawy, Poznania i po raz pierwszy także do Krakowa.

Więcej na temat tej kobiecej inicjatywy na stronie: kobietawbiegu.pl

Zapraszamy!

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here