Księżycowy Cross – niezwykły bieg, niezwykła idea!

0

Ośrodek Monar dla Dzieci i Młodzieży w Ozorkowie w ramach działań profilaktycznych organizuje III edycję biegu „Księżycowy Cross” na dystansie 10 i 21 km w dniu 14 stycznia 2017r. Główną ideą imprezy jest integracja środowiska ludzi czynnie uprawiających sport, społeczności gminy Ozorków oraz osób zagrożonych, wykluczonych społecznie (podopieczni ośrodków terapeutycznych, świetlic środowiskowych itd.). Pragniemy promować zdrowy, wolny od używek styl życia i aktywność sportową wśród pacjentów i innych biegaczy.

Misją Stowarzyszenia Monar jest pomoc ludziom marginalizowanym, potrzebującym wsparcia (uzależnionym, bezdomnym, zakażonym HIV) w duchu tolerancji, dbałości o ludzką godność oraz poszanowanie praw człowieka. Wierzymy, że nikt nie jest stracony na zawsze, że każdy człowiek zasługuje na pomoc, na szansę odnalezienia swojego miejsca w świecie. Lansujemy życie bez narkotyków, otwartość na innych, odpowiedzialność za własne życie i wiarę w możliwości człowieka.

Wśród osób uzależnionych częstym problemem jest stygmatyzacja i życie z piętnem uzależnienia, dlatego uważamy, że ogromne znaczenie ma nadawanie tym ludziom innej tożsamości, w tym przypadku uczestnika, ale też współorganizatora ogólnopolskiej imprezy. Na co dzień mówimy naszym podopiecznym o konieczności mobilizacji, brania odpowiedzialności, zdobywania nowych doświadczeń. Organizacja biegu dla wielu osób miała wartość wynikającą nie tylko z integracji ze środowiskiem biegaczy i społecznością lokalną, ale z możliwości współtworzenia ważnego przedsięwzięcia.

Bieg rozpocznie się dokładnie o zachodzie słońca, trasa prowadzi ulicami Ozorkowa i leśnymi duktami lasu Grotnickiego. Podczas zawodów prowadzony będzie profesjonalny pomiar czasu za pomocą chipów. Dzięki współpracy z Miastem Ozorków po zakończonym biegu wszyscy zawodnicy będą mogli zrelaksować się podczas nocnej kąpieli w Aquaparku MKP Wodnik w Ozorkowie, na terenie którego usytuowane będą start i meta.

Mamy nadzieję, że nocna atmosfera zawodów, przeżycie trudów mrocznej trasy wspólnie z innymi zawodnikami, zmaganie się ze sobą i euforia na rozświetlonym finiszu pozostawi niezapomniane wrażenia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.ksiezycowycross.pl oraz na fanpage’u imprezy: www.facebook.com/ksiezycowycross/

 

Komentarze Facebook