Maksymalny komfort i koniec z otarciami – test koszulki Brubeck 3D Run Pro

0

Gdy myślimy o nowoczesnych technologiach najczęściej do głowy przychodzą skojarzenia związane z nowościami ze świata smartfonów, tabletów, samochodów czy innych nowoczesnych rozwiązań inżynieryjnych. Czy można jednak skojarzyć zaawansowaną technologię ze zwykłą koszulką do biegania? Okazuje się, że można z jednym małym ale – to nie może być zwykła koszulka. Poznajcie Brubeck 3D Run PRO w której miałem przyjemność (tak, to właściwe słowo) biegać przez ostatnie dni.  

Technologia, która przenosi Twój komfort w inny wymiar

No dobra, nie zaczynajmy jednak od klasycznego “pitu-pitu” gdzie słowo technologia jest stosowane zbyt często do rozmaitych produktów. Przejdę więc do konkretów – moja koszulka, którą testowałem posiada szereg rozwiązań, które mają wpływać na maksymalny komfort biegania. Jak opisuje producent: konstrukcja powstała na bazie modelu wzmocnionej trójwymiarowej siatki o przestrzennej budowie, która zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci. Za ideami technologicznymi stoją inspiracje naturalnymi zjawiskami, które zachodzą w przyrodzie – to dobry kierunek, ponieważ przyroda od lat udowadnia nam, że warto podpatrywać jej funkcjonowanie i przenosić na użyteczne rozwiązania dla sportowców. Przyznacie, że brzmi to dość skomplikowanie, ale wszystko staje się jasne po pokonaniu kilku kilometrów w wysokiej temperaturze. Tak się składa, że w ostatnich dniach temperatury oscylowały w okolicach 20-25 stopni zatem warunki do testów – wymarzone.

Zakładam 3D Run Pro i ruszam w teren

Co więc zauważyłem? Gdy po 5 kilometrach byłem już dość mocno spocony (specjalnie biegłem szybciej niż zwykle aby przyspieszyć ten proces) – mój pot nie wsiąkał w koszulkę tak jak to bywa w przypadku bawełny lub choćby klasycznej, znanej od dawna technologii Coolmax. Odprowadzanie wilgoci dawało efekt komfortu i przyjemności biegu. Przez ponad 20km nie zaznałem żadnych obtarć, a koszulka nawet po 2 godzinach biegu pozostawała tylko lekko wilgotna co nawet dawało efekt przyjemnego chłodzenia. Co ciekawe koszulka po wyschnięciu nie wydzielała żadnych nieprzyjemnych zapachów – pachniała zupełnie tak samo jak przed treningiem. Oczywiście aby uzyskać taki efekt trzeba też pamiętać o higienie osobistej o której ja nie chwaląc się – akurat pamiętam:)   

Przylega do mnie niczym druga skóra

To do czego na pewno trzeba się trochę przyzwyczaić to dopasowany krój koszulki. Przylega ona ściśle do ciała, ale tak musi być aby cała termoregulacja działała jak należy. Koszulka również motywuje do tego aby popracować nad swoją klatą i brzuchem na siłowni aby jeszcze lepiej się prezentować;) Dokładne przyleganie to gwarancja komfortu oraz poczucia jakby się miało na sobie drugą skórę – to trzeba przeżyć!

Czy kurier przyniósł mi pusty karton?

3D Run PRO wykonana jest z trójwymiarowej siatki, zachowując przy tym niesamowitą lekkość. Gdy kurier przyniósł mi paczkę – byłem przekonany, że zaszła jakaś pomyłka i w środku nic nie ma. Waga porównywalna do niewielkiej skarpetki i to z pewnością również przekłada się na komfort użytkowania. Koszulka świetnie sprawdza się na treningach i podejrzewam, że podczas startów jeszcze lepiej. Nie krępuje ruchów i nie stawia oporów, co jest bardzo przydatne podczas biegania przy większym wietrze. Jak się okazuje waga koszulki to zaledwie 100 gram – taki wynik robi wrażenie!  

Stylistyka

Stylistyka jest bardzo stonowana. Koszulka jest taliowana i bardzo starannie wykończona. Nie znajdziemy tutaj agresywnych nadruków czy nie służących niczemu bajerów. Wygląda estetycznie, a to co bardzo istotne dla komfortu to fakt, że nie posiada żadnych nadruków, a widoczna nazwa marki jest integralną częścią materiału. Patrząc na nią nie trzeba być ekspertem aby się domyśleć, że to produkt premium.

Kosmiczna technologia, to pewnie i kosmiczna cena? Zaskoczenie.

No właśnie tylko ile trzeba zapłacić aby stać się posiadaczem 3D Run PRO. Cena zaskakuje pozytywnie – na stronie producenta możemy ją kupić za 96,99zł. Oczywiście – można też kupić koszulki za 50 czy nawet 40zł, ale umówmy się – nie ujmując nic popularnej odzieży znanej choćby z Decathlonu – tutaj mamy produkt, który oferuje znacznie więcej komfortu choć jak się domyślam zatwardziali fanatycy Kalenji i tak będą mieli swoje zdanie na ten temat:) Test jednak nie miał na celu wywoływania dyskusji tylko m.in. sprawdzenia czy cena około 100zł za taki produkt to trafiony wybór. Mogę więc śmiało powiedzieć – to bardzo dobra korelacja ceny do jakości.

Kiedy powinieneś wybrać 3D Run PRO?

  • Jeśli biegasz regularnie, minimum 3-4 razy w tygodniu
  • Jeśli masz tendencje do wzmożonej potliwości
  • Jeśli lubisz czasem przyspieszyć i cieszyć się komfortem
  • Jeśli biegasz w wysokich temperaturach
  • Jeśli masz ciało podatne na otarcia
  • Jeśli masz przy sobie stówkę i chciałbyś ją rozsądnie spożytkować:)

—–>>>>  ZOBACZ kolekcję 3D PRO

               

Komentarze Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here