Marcin Lewandowski – dosadnie i prawdziwie o polskich kibicach!

0
fot Paweł Skraba

Dziś rozpoczyna się jedna z najważniejszych lekkoatletycznych imprez na świecie – 23. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Wszyscy żyją Euro 2016, a nasi lekkoatleci pozostają w cieniu. Pomimo ciężkich treningów, pomimo niesamowitych osiągnięć, pomimo trudności finansowych. Tutaj nie ma transferów za miliony Euro. Jest za to wspaniała rywalizacja, wielki patriotyzm i duch walki, który często prowadzi naszych lekkoatletów na szczyty!

To wszystko zauważył jeden z naszych najlepszych polskich biegaczy – Marcin Lewandowski, który tak skomentował to czego właśnie jesteśmy świadkami. Nie sposób się nie zgodzić z tym co napisał na swoim fejsbukowym profilu. Sama prawda, brutalna, ale tak właśnie jest…

“No i zaczynamy zabawę. Jutro eliminacje na 800m Mistrzostw Europy w Amsterdamie. Ciekawe czy ktoś w Polsce ma z tego powodu flagę na aucie?? A może ktoś wziął wolne w pracy żeby zobaczyć najlepszych Polskich lekkoatletów w akcji?? W sumie po co… mamy w naszej reprezentacji tylko Mistrzów Świata i Rekordzistów Świata, nic wielkiego…”

Warto zastanowić się nad tymi słowami i bardzo dobrze, że ktoś wreszcie miał odwagę napisać o tym publicznie…

 

Komentarze Facebook