Mistrzostwa Świata Juniorów – w tym roku w Polsce!

0

Dzisiejsza decyzja władz IAAF to wielki zaszczyt dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, ale także duże wyzwanie. Cieszę się, że nasze gwiazdy młodego pokolenia – Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki – będą mogły zaprezentować się na mistrzostwach świata juniorów przed własną publicznością w Bydgoszczy – skomentował wspólny sukces prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

Pozytywne rozstrzygnięcie dzisiejszego głosowania Rady IAAF jest efektem dobrej kooperacji z Ministerstwem Sportu i Turystyki, które wesprze finansowo organizację zawodów.

Najważniejszy dla nas jest sport dzieci i młodzieży. Propozycja Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i władz Bydgoszczy idealnie wpisuje się w tą ideę – skomentował decyzję IAAF Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Przed organizatorami teraz prawdziwy maraton wyzwań. W nieco ponad pół roku muszą przygotować imprezę, w której weźmie udział ok. 3000 uczestników. To nie lada wyzwanie, szczególnie w aspektach logistycznych.

Poprzednio gdy organizowaliśmy mistrzostwa świata juniorów na przygotowania mieliśmy ponad 1,5 roku. Teraz wszystko trzeba będzie przygotować znacznie, znacznie szybciej. Najważniejsze, że mamy ludzi, którzy przygotowali już wiele imprez lekkoatletycznych – właśnie oni są gwarantem, że wszystko się uda – zaznaczył Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

  1. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów odbędą się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy pomiędzy 19 i 24 lipca 2016 roku.
Komentarze Facebook