13 kwietnia 2014 oczy całego biegowego świata będą zwrócone w kierunku Londynu. Tego dnia bowiem będzie miał miejsce wyjątkowy maraton. Skupi on dwie wyjatkowe gwiazdy LA – dominatora długich dystansów ostatnich lat Mo Faraha oraz legendarnego już Kenenisę Bekelę, aktualnego rekordziste swiata na 5000 oraz 10000m. Wedłu statystyk All-Athletics.com obaj panowie rywalizowali ze sobą już 15 razy z czego 11 razy zwycięsko wychodził Etiopczyk.

Jak będzie w Londynie? To się okaże, narazie obaj panowie sumienie trenują i obaj mają niebywałą chęć na sukces w jednym z najważniejszych i najszybszych maratonów na świecie.

Komentarze Facebook
Poprzedni artykułHalowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sopot 2014
Następny artykułEgoizm w biegu
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator, trenujący od 19 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.