Mohammed VI d’Athletisme w Rabacie – świetne biegi Jóźwik, Ennaoui i Kszczota!

0

Asia Jóźwik – jedna z naszych najpiękniejszych i najskuteczniejszych polskich biegaczek zajęła 2 miejsce podczas prestiżowego mityngu w Rabacie, wyprzedzając znakomitą Holenderkę – Sifan Hassan! Rezultat jaki osiągnęła to 2:00,33 co było wypełnieniem minimum PZLA oraz dało jej przepustkę na start w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Pekinie!

Nie zawiódł również Adam Kszczot, który wygrał bieg na 800m z wynikiem 1:46,00. Piąty na mecie zameldował się Artur Kuciapski (1:46,56).

Rewelacyjnie pobiegła również Sofia Ennaoui, która po znakomitym finiszu wygrała bieg na dystansie 1500m. Czas 4:05,65 pozwala jej także jechać na MŚ. Na 4 miejscu przybiegła Renata Pliś z wynikiem 4:06,41.

Niestety nie najlepiej spisał się Artur Noga, który po słabym starcie przybiegł szósty z czasem 13,81

W biegu na 3000m z przeszkodami 8 miejsce zajął Krystian Zalewski (8:24,38).

 

Komentarze Facebook
Poprzedni artykułIX Półmaraton Słowaka – galeria zdjęć!
Następny artykułWakacyjne warsztaty biegowe w Poznaniu!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator, trenujący od 19 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.