Myślisz, że na nizinach biega się łatwo? Zapraszamy tutaj!

0

Przedstawiamy Wam garść najświeższych informacji, które właśnie opublikował Lubuski Festiwal Biegowy na swoim fanpage’u. Wiadomo już kiedy ruszą zapisy i jakie przewyższenia będą mieli do pokonania biegacze – te liczby robią wrażenie! 

“Przez ten tydzień ciężko pracowaliśmy dla Was i mamy kilka ważnych informacji. Pierwsza to taka, że z zapisami ruszamy w czwartek, 14 lipca o godz. 20:00. Druga informacja dotyczy dystansów. Po dokładnych obliczeniach tras będziemy mieć dla Was 4 propozycje – 10km, półmaraton, maraton oraz 50km ultra (dokładny dystans podamy za kilka dni).

Chcemy być z Wami szczerzy więc od razu informujemy – biegi będą naprawdę trudne i każdy z nich będzie sporym wyzwaniem. Maraton będzie prawdopodobnie najbardziej górskim i najtrudniejszym z nizinych polskich maratonów – suma przewyższeń będzie wynosiła ponad 1200m co jest dla nas lekkim szokiem! Trudy pokonywania tras będą jednak rekompensowały wspaniałe widoki!

Półmaratończycy pokonają trasę z Podlegórza na Golgotę (przez miejscowych biegaczy i kolarzy zwaną Wzgórzem Mistrzów, a mierzącą ponad 150m n.p.m.), następnie do Sosny Waligóry, potem specjalnym, górskim odcinkiem MTB (zobaczycie co to takiego!) i z powrotem do Podlegórza. Maratończycy dwukrotnie pokonają taką pętlę, a dodatkowo… jeszcze trzeci raz wbiegną na Golgotę i wrócą do Podlegórza! Będzie więc co robić :)

Biegacze na 10km wbiegną na Golgotę po czym dobiegną do “serca” Rezerwatu Radowice i wrócą tą samą trasą. Tutaj niezwykle ważne będzie dobre rozłożenie sił. To będzie 10km naprawdę mocnego biegania :)

Ultrasi wyruszą na start jako pierwsi tuż o świcie. Pokonają trasę maratonu, a następnie pobiegną w nieznaną część lasów, którą będą mieli okazję poznać jako jedyni. Szczegółową trasę podamy na dniach, ale zapewniamy – będzie ciężko, ale też pięknie. Dystans to ponad 50km.

Bądźcie z nami na bieżąco i nie zrażajcie się zdjęciem – my tylko tak straszymy, ale… dacie radę!!! :) Lecimy!!!”

A oto fanpage imprezy: www.facebook.com/lubuskifestiwalbiegowy/

Komentarze Facebook