Bieganie nago – wielu biegaczy to uwielbia!

gdzie pobiegamy bez stroju biegowego...

0

 

GO8F7253a

 

Bay to Breakers, California

To najstarszy i najbardziej legendarny tego typu wyścig na świecie. Niektórzy z uczestników przebierają się np. za Supermenów, goryle czy kosmitów, inni nie zawracają sobie tym głowy i startują nago. Bieg ma 12km długości i wiedzie trasą z zatoki na plażę. Bieg cieszy się niesłychaną popularnością (średnio około 100 000 uczestników) i posiada specyficzny dla San Francisco klimat. Kilka lat temu policja próbowała powstrzymać nagich uczestników – bezskutecznie…

 

o-HOMER-TUNNEL-570

 

The Great Annual Nude Tunnel Run, New Zealand

To chyba najdziwniejszy tego typu bieg na świecie. Jego trasa wiedzie przez długi na ¾ mili tunel. Biegacze pokonują dystans w całkowitej ciemności, z pochodniami w dłoniach i oczywiście nago. Wszystko brzmi nieco groźnie i absurdalnie, ale chętnych nie brakuje.

 

Running of the Nudes

 

Running of the Nudes, Spain

To nie tyle zawody co bieg, mający formę protestu. Pierwsza edycja miała miejsce w 2002 roku. Uczestnicy startują dwa dni przed rozpoczęciem słynnej gonitwy byków w Pampelunie. Niektórzy są ubrani w tradycyjne białe stroje, ale większość jest naga, czasami tylko z nałożonymi na głowę rogami byka. Każdego roku mają oni przeboje z lokalną policją, ale nie dają za wygraną. W końcu manifestują w całkiem słusznej sprawie, bo tego typu rozrywka, której celem jest poniewieranie zwierząt to wyraz ludzkiej (a raczej nieludzkiej) głupoty i ignorancji.

Komentarze Facebook