Najdziwniejsze biegi świata

1
nietypowe biegi

Jest na świecie pełno biegów, w których ku zdziwieniu kibiców biegnie często więcej postaci przypominających przybyszów z obcej planety niż normalnie ubranych biegaczy. Maraton w Londynie, Bay to Brakers w San Francisco, Maraton w Tokio to tylko niektóre z nich. Także na naszym, polskim podwórku mamy wielu ciekawych przebierańców. To jest jednak nic!

Istnieją na świecie, w Polsce także, biegi których formuła często w znaczny sposób odbiega od normalności, a start w takim biegu często jest zarezerwowany dla ludzi o niekoniecznie najlepszej wydolności biegowej. Przedstawiamy Wam najbardziej nietypowe biegi świata!

 

Nie wrócisz głodny ani spragniony

 

bieg uliczny

1. Dla fanów biegania i pączków – Krispy Kreme Challenge

Ten bieg to nie lada wyzwanie – masz 60 minut aby przebiec 2,5 mili (3,2km), zjeść 12 pączków z lukrem i wrócić kolejne 2,5 mili. Podczas tego biegu raczej nie schudniesz, bo poczęstunek w połowie dystansu to 2400 kcal.  Za pozostawienie choćby jednego pączka grozi dyskwalifikacja. Na szczęście bieg ma charakter charytatywny więc swoje obżarstwo i dodatkowe centymetry możesz usprawiedliwić wielką chęcią pomocy potrzebującym.

2. Nie “tylko jedną kosteczkę” – Hot Chocolate 15/5km

Seria biegów w USA, której formuła jest niezwykle prosta. Przebiegasz 15 km lub 5km a na mecie czeka na ciebie prawdziwie słodka wyżerka. Nietypowość tego biegu polega właśnie na posiłku regeneracyjnym jaki serwowany jest za metą m.in. smakowite czekoladowe fondue – ten kto kocha czekoladę nie będzie zawiedziony! Fani słodkości powinni wpisać taki bieg do swojego kalendarza wymarzonych biegów. Na filmie widać zarówno ogrom imprezy jak i smakowity posiłek regeneracyjny.

 

Komentarze Facebook