Najstarsza kobieta na świecie, która ukończyła maraton. Jej wiek szokuje cały świat!

0

Jestem za stary na bieganie. To nie dla mnie, to dobre dla młodych. Takie teksty można usłyszeć wielokrotnie od starszych osób, które sport kojarzą tylko z młodością. Dla wielu aktywność kończy się już po 40, ale… nie dla niej!

Ta kobieta przeczy wszelkim stereotypom i pokazuje, że biegać można w każdym wieku. Nazywa się Hariette Thompson i 31 maja ukończyła maraton w Sant Diego (USA) mimo, iż ukończyła już 92 lata! Czas jaki osiągnęła to 7:24:36.

Jak sama przyznała – nie było to łatwe, w okolicach 34 kilometra miała spory kryzys, który jednak udało się jej pokonać. Dzięki temu wyczynowi stała się najstarszą kobietą na świecie, która ukończyła dystans maratoński. Jest babcią dziesięciu wnucząt i jak sama przyznaje – bieganie jest jej sposobem na pokonywanie codziennych trudności.

Biegać zaczęła w wieku 76 lat i jak na razie ma na koncie 15  ukończonych maratonów. Ten rok nie był dla niej łaskawy, ponieważ w styczniu zmarł jej mąż, z którym żyła ponad 68 lat. Potem doszła infekcja nogi, którą jednak udało się pokonać.

Ta krzepka babcia udowadnia, że niemożliwe nie istnieje – to potężna dawka motywacji, którą mogłaby obdarować tysiące młodszych biegaczy. Dzięki bieganiu – pomaga chorym na nowotwory i przede wszystkim sobie, zapewniając zdrowie i świetną formę. Trzymamy kciuki za jej dalsze wyczyny i życzymy jeszcze wielu lat biegania!

 

Komentarze Facebook