Najszybsza dycha w Polsce – zrób życiówkę na ekspresówce!

0

To, że lubimy oryginalne biegi, to już wiecie. Często prezentujemy Wam imprezy, które są organizowane w ciekawych miejscach lub wyróżniają się nietypową formułą. Nie inaczej będzie tym razem zatem zapraszamy w miejsce, w którym na 100% jeszcze nie biegaliście! 20 listopada odbędzie się pierwsza edycja Biegu S5 budowaną obwodnicą Gniezna. Pierwsza i niestety ostatnia, ponieważ w tym roku biegacze pobiegną nieczynnym jeszcze fragmentem drogi, która w przyszłym roku będzie już oddana do użytku. Jest to więc niepowtarzalna okazja by pobiec drogą, którą w przyszłości przemierzać będziemy tylko samochodami, a przy okazji spróbować pobić życiówkę na dobre zakończenie sezonu. 

Biegacze do pokonania będą mieli 10km odcinek obwodnicy Gniezna, a trasa będzie składała się z 5km prostej oraz nawrotu drugim pasem. Można więc przypuszczać, iż będzie to najszybsza dycha w Polsce, a jak sami organizatorzy żartują – ograniczenie prędkości będzie wynosić 110km/h aby nikt się zbytnio nie rozpędzał:)

 

bieg-s5

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Rock’N’Run, a partnerami: Budimex S.A, Urząd Miasta Gniezna i Galeria Gniezno. Biegologia.pl jest partnerem medialnym imprezy.

Limit uczestników wynosi 1000, a już teraz na liście startowej znajduje się ponad 550 osób z całej Polski.

Warto dodać, że bieg nie posiada atestu PZLA, ale jest on tutaj zbędny, powiem trasa jest odmierzona przez specjalistów z geodezyjną precyzją zatem nowe życiówki będzie można śmiało wpisywać sobie do statystyk.

W ramach opłaty startowej zawodnicy otrzymają unikalne, pamiątkowe medale, posiłek po biegu oraz specjalny, okolicznościowy kubek. Prowadzona będzie klasyfikacja OPEN oraz kategorie wiekowe.

Pamiętajcie – taka okazja drugi raz się nie trafi więc zapraszamy do zapisywania się i do startu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.s5bieg.pl

ZAPISY DO BIEGU

Komentarze Facebook