New Balance 980 Trail – dynamiczna terenówka

0

W okresie zimowym nawet bieganie po chodnikach i miejskich parkach może wyglądać jak trailowe bieganie, ale ta pora roku ma swoją magię i urok, której doświadczać najlepiej na biegowym szlaku. Oto propozycja nie tylko na zimowe bieganie, ale dla każdego, kto chce czasem wybiec poza utarte szlaki, to New Balance Fresh Foam Trail. Model NB 980 trail to wszechstronna terenówka, która spodoba się zarówno biegaczom, którzy biegają w umiarkowanym terenie, jak i zaprawionym w bojach ultrasom na trudniejsze szlaki.

Innowacyjna pianka Fresh Foam wprowadzona w tym sezonie przez New Balance nadała amortyzacji całkowicie nowego charakteru. Ta innowacyjna technologia łączy w sobie lekkość, doskonałą redukcję wstrząsów oraz dynamikę biegu. Teraz chcielibyśmy Wam pokazać jak ta nowa technologia sprawdza się w wydaniu trailowym.

 

zapatillas-trail-new-balance-mt980-rb-3

 

W terenowym wydaniu modelu 980 podeszwa środkowa to ta sama pianka Fresh Foam odpowiednio ukształtowana za pomocą modelowania komputerowego. Dzięki temu amortyzacja skupiona jest tam, gdzie jest najbardziej potrzebna. Ponad to, specjalny kształt podeszwy ułatwia szybsze przetaczanie stopy oraz dynamiczne wybicie. Do tego niski, zaledwie 4mm spadek pięta-palce pozwala na naturalne ułożenie stopy.

Zewnętrzna podeszwa posiada wypustki, które zapewniają dobrą przyczepność w terenie. Są one na tyle głębokie, żeby dobrze łapać podłoże, ale jednocześnie można biegać w nich komfortowo po kamieniach, a asfaltowe trasy też nie stanowią problemu.

 

Runnovation_2014_Q3_Action Product_Urban Trail_MT980RB Runnovation_2014_Q3_Action Product_Urban Trail_MT980RB

Runnovation_2014_Q3_Action Product_Urban Trail_MT980RB

 

Cholewka w terenowych Fresh Foam składa się z przewiewnej siateczki wzmocnionej od zewnątrz w miejscach najbardziej narażonych na przecieranie dodatkową warstwą materiału. Język oraz okolice kostki i ścięgna Achillesa są wykończone miękkim materiałem i przyjemnie otulają stopy. Dodatkowo, wnętrze cholewki wykończone jest w technologii bezszwowej, więc nie trzeba się martwić o żadne obtarcia.

 

n

 

 

NB 980 Fresh Foam Trail to terenówki, które zapewniają świetną ochronę stopy oraz amortyzację w bardzo przyzwoitej wadze – jeden but w standardowym rozmiarze waży zaledwie 290 gramów. Dzięki temu model ten świetnie nadaje się do biegania długich dystansów w terenie – zarówno na treningi jak i zawody. Ochrona jest wystarczająca nawet na dystans ultra, a waga oraz dynamika podeszwy pozwalają rozwinąć wyższą prędkość biegu. Warto je przymierzyć jeżeli bieganie w terenie to Twój żywioł!

Komentarze Facebook
Poprzedni artykułBieganie z wózkiem | Test modelu X-lander X-RUN
Następny artykuł5 biegaczy, których zna cała Polska!
Tomasz Peisert
Redaktor naczelny i właściciel portalu, biegacz – amator, trenujący od 19 lat. Gdy zaczynał biegać, nie miał o tym pojęcia, ale od razu porwał się na… maraton. Popełnił chyba wszystkie możliwe błędy początkujących biegaczy, ale zgłębiając wiedzę i trenując systematycznie w końcu złamał granicę 3 godzin w maratonie. Teraz zdobytym doświadczeniem dzieli się z innymi, tworząc rozmaite teksty/felietony, prowadząc biegowe akademie i warsztaty. Pisze to co myśli, często kontrowersyjnie, ale nigdy nie ukrywa faktów. Dzięki swojej dociekliwości doprowadził do wyjścia na jaw wielu mrocznych spraw z biegowego światka. Jego aktualne rekordy życiowe to: maraton 2:56:47, półmaraton 1:18:17, 10km 35:19.